Zajímavosti

Umíte to s kondomem? 15 chyb, kterých se mnoho lidí dopouští!

Umíte to s kondomem? 15 chyb, kterých se mnoho lidí dopouští!
Zdroj: isifa.com

Patříte mezi ty, kteří pro bezpečné ochraně při sexu volí kondom? A jste si jistí, že víte, jak ho správně používat? Přesvědčte se, jestli neděláte jednu z následujících chyb!

O tom, kdy je nutné kondom používat, rozhodně nemá cenu poučovat. Důležitější je, jak ho správně použít! Podle průzkumu se totiž řada mileneckých párů při nasazování prezervativu dopouští několika zásadních chyb. Vyvarujte se jich a chraňte se správně před neplánovaným otěhotněním či pohlavním onemocněním. 


Vědci z Indian university provedli velký výzkum. Analyzovali 50 studií o použití kondomů, které vyšly během posledních 16 let. Podívejte se, co zjistili a jakých chyb se nejčastěji dopouštíme. 


1. Prezervativ se nasadí příliš pozdě
Až 51,1 % dotázaných uvedlo, že kondom nasazují během styku. Jako prevence přenosu pohlavních chorob je tento postup naprosto neadekvátní.


2. Prezervativ se sundá příliš brzy
Špatný nápad je sundávat prezervativ ještě před orgasmem nebo ukončením soulože. Tento nesprávný postup provádí neuvěřitelných 44,7 procent.


3. Rizika spojená s manipulací
Právě během manipulace při rozbalování kondomů může dojít k jeho poškození a snížení funkčnosti kondomu. Pokud nejste zrovna nejšikovnější, této činnosti věnujte zvýšenou pozornost a kondom vyndávejte jak z krabičky, tak i z obalu velmi opatrně. Důkladní byste měli být i při nasazování. 


Související obsah4. Prostor pro spermie
Víte, že se musíte ve špičce kondomu po nasazení nechat prostor na spermie? Nebo patříte k 45,7 procentům, pro které je tato informace novinkou?


5. Vzduch ve špičce
Jestli jste obstáli v předchozí otázce a prostor na spermie v kondomu necháváte, určitě budete vědět, že tento prostor má být bez vzduchu a z kondomu ho určitě umíte vytlačit. Tohle například nezvládá 48,1 % dotázaných žen a 41,6 % mužů.


6. Neotáčet!
Věřili byste tomu, že až 30, 4 % dotázaných uvedlo, že po ejakulaci do kondomu ochranu otočili a pokračovali v jeho používání?


7. Nedokonalé nasazení
Pohlavní styk se špatně natáhnutým kondomem na penis, u kterého tak hrozí sklouznutí, neřeší 11,2 % žen a 8,8 % mužů.


8. Poškození ochrany
Na ostré prsteny nebo špičaté nehty, které by mohly prezervativ poškodit, si nedává pozor 11, 2 %. 


9. Nulová kontrola
Nejvíce se chybuje v kontrole prezervativu. Až 82, 7 % žen a 74,5 % mužů nekontroluje, zda ochrana nemá skrytou dírku, nebo jestli není už po datu spotřeby.


10. Lubrikant
Pokud patříte mezi ty, kteří milování protahují jak jen to jde, měli byste přemýšlet o používání lubrikantu. Snížíte tak pravděpodobnost, že by se kondom mohl delším používáním poškodit. S lubrikantem si hlavu neláme 25,8 dotázaných.


11. Špatný lubrikant
V případě, že se rozhodnete pro použití lubrikantu, vyhněte se těm, které jsou na bázi oleje. Ten totiž oslabuje latex a kondom by se mohl snáze poškodit.


12. Kdy prezervativ sundat?
Teorii nasazování kondomu je už snad jasná, ale víte, kdy ho správně sundat? 31% mužů a 27% žen se přiznalo k tomu, že sundávání neprovádí správně. Penis by se měl hned po ejakulaci vysunout z pochvy a kondom z něj sundat, dokud je ještě ztopořený. Při odstraňování je nutné penis sklonit a opatrně prezervativ sesunout dolů. 


13. Opakované použití
Jak uvádí sever tvnoviny.sk, až 3,3% lidí se přiznalo k tomu, že kondom používali opakovaně, a to minimálně dvakrát během jednoho pohlavního styku.


14. Nsprávné skladování
Ač se to nezdá, chybu můžete dělat i při skladování kondomů. Až 19,1 % dotázaných neuchovává kondomy v podmínkách, které jsou uvedeny na obalu. Rozhodně by se neměly například vystavovat přímému slunci. 


15. Averze k používání kondomů
Jenom 29,3 % mužů použilo kondom při jejich posledním sexu. Nejeden muž se svojí averzí ke kondomům netají. V tomto případě by měly být zodpovědnější alespoň partnerky a k užívání partnery přesvědčit.

ČTĚTE TAKÉ:

Ben Cristovao dělá reklamu na kondomy! A používá ten největší! Kolik...?

Vážně nechutná reklama na kondomy: Je libo střívko a zvratky?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz