Zajímavosti

Češi zuří! Kvůli europoslancům jsme přišli o vlastní MOŘE. VIDEO

Internetem nyní koluje reportáž našich německých sousedů, která se bezprostředně týká obyvatel České republiky. Televizní stanice RTL ve svých zprávách odvysílala informaci, že jsme mohli mít moře! Co je na tom pravdy?

Podle této reportáže jsme mohli jezdit na dovolenou k vlastnímu moři, ale vinou českých europoslanců jsme o tuto příležitost přišli. Kvůli jejich laxnímu přístupu jsme ztratili možnost získat 10 kilometrů na pobřeží chorvatské Istrie.

Související obsah

To nám prý Chorvatsko nabízelo ve zrychleném řízení výměnou za dvě poslanecká místa. To vše legálně, v rámci takzvané reciproční emise. Ke schválení ale bylo třeba, aby byla přítomna nadpoloviční většina našich europoslanců. Ti ale chyběli.

O co tedy jde? Je to pravdivá reportáž o skutečnosti, kterou nám naši zákonodárci a média zatajují? Pravděpodobně ne. Reportáž totiž vysílali 1. dubna, bude to tedy aprílový žertík. Poslanec Jean Goulard, který v reportáži hovoří, neexistuje a německý poslanec Gysi o této záležitosti nikdy v Bundestagu nemluvil.

Související obsah

I když se tedy pravděpodobně jedná o vtípek Němců na náš účet. Někteří Češi jsou zmatení nebo rozhořčení. "Je to hodně smutné, ale tak nám to patří, že si dělají srandu. I kdyby to byla pravda, tak vůbec mě to nepřekvapuje," diskutuje se pod reportáží, která byla umístěna na YouTube. Pravdou je, že Němci mají pro nás nepochopitelný smysl pro humor, tohle se jim ale celkem povedlo. 

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Izrael jako první země na světě uzavře kvůli omikronu své hranice

Izrael hodlá jako první země světa zakázat úderem nedělní půlnoci vstup všem cizincům kvůli nové mutaci koronaviru omikron. Izraelci vracející se domů budou muset do karantény, včetně těch očkovaných. Vláda vychází z předpokladu, že omikron se už rozšířil do většiny zemí. Nařízení má platit dva týdny, během nichž budou odborníci zjišťovat, jak účinné jsou proti potenciálně nebezpečnější mutaci covidové vakcíny.

Píše se na Deník.cz