Domácí

Už 10 let nemusí Češi na vojnu! Jsou to stále muži, nebo zženštilé krasotinky?

Už 10 let nemusí Češi na vojnu! Jsou to stále muži, nebo zženštilé krasotinky?
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Je to už deset let, co byla v Česku zrušena povinná vojenská služba. Někteří to samozřejmě uvítali, jiní zase tvrdí, že muži, kteří neprošli vojnou, nejsou muži. Do toho se ozbrojené konflikty stále více přibližují k našim hranicím. Neměla by být povinná vojna znovu zavedena?

Základní vojenská služba byla s velkou slávou zrušena před deseti lety. Za tu dobu byla vytvořena profesionální armáda. Mnoho mladých mužů tuto velkou změnu uvítalo. V dnešní době už není třeba složitě shánět modrou knížku nebo příjemnou civilní službu.

Jenže zrušení vojenské služby má dopad i na společnost celkově. Mnoho lidí vám řekne, že dnešní mladí muži, kteří neprošli vojnou, nejsou pořádní muži, jací vycházeli z vojny dříve. Možná je to i přicházejícími trendy, ale málokdo si asi umí představit, že by z vojny dříve vycházeli muži s nagelovanými vlasy v upnutých růžových tričkách.

Související obsah

Dalším aspektem je nepopiratelný fakt, že vojenské konflikty jsou stále blíže hranicím s Českem. Stačí jen vzpomenou na nedávný konflikt v Sýrii a nebo na Ukrajinu, odkud chodí znepokojivé zprávy v poslední době každý den.

Souhlasili byste ze znovuzavedením povinné vojenské služby v České republice? Napište nám, co si o tom myslíte do diskuse pod článkem nebo na náš Facebook.

ČTĚTE TAKÉ:

Tohle VIDEO mohli natočit jenom v Rusku: Armádní sbor nazpíval bondovku Skyfall od Adele!

Drsná holka v Hlasu: Tahle baculka byla v izraelské armádě!

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz