Vražda

Petr Kramný se už dva měsíce potí ve vazbě! Policista prozradil, co celé dny dělá

Petr Kramný se už dva měsíce potí ve vazbě! Policista prozradil, co celé dny dělá

Petr Kramný, kterého policie obvinila z vraždy manželky a dcery v Egyptě, je již více než dva měsíce ve vazební věznici v Ostravě. Jak může tráví volný čas?

Vazba není obecně mezi obviněnými oblíbená. Podmínky jsou ve vazbě mnohem přísnější než v běžném výkonu trestu. K tortuře přirovnal vazbu například i exhejtman David Rath, který několikrát navrhoval změny v zákonech, aby se podmínky ve vazebních věznicích zlepšily.


Lépe na tom není ani Petr Kramný, který kvůli obvinění z vraždy své manželky a dcery pobývá již přes dva měsíce ve vazební věznici v Ostravě.

Kramný má na cele stejně jako ostatní vězni postel, stolek a židli, případně malou skříňku. V určený čas je se může ve společné denní místnosti koukat na televizi. Na pokoji ale k ničemu takovému Kramný přístup nemá.


Samozřejmě u sebe nemůže mít ani svůj oblíbený tablet, který ho držel nad vodou, když trávil dlouhé dny v hotelu v Hurghadě, kde ho držely egyptské úřady.

Podívejte se v galerii na fotografie z vazební věznice: 

"Obecně, když už se ti lidé na vazbu dostanou, snaží se z ní rychle dostat na svobodu nebo do výkonu trestu, tedy do klasického vězení. Mají tam totiž mnohem lepší podmínky, více případných vycházek na dvůr, možnost účasti na spoustě zálibových kroužků a podobně. Ve vazbě k ničemu takovému nemají přístup," řekl TN.cz policista, který si nepřál být jmenován.

Naopak může Petr Kramný číst časopisy a knihy, které mu do vazby mohou chodít v balíčcích, například od rodiny. S okolím by měl být v kontaktu co nejméně, aby neovlivňoval svědky. To je hlavní důvod, proč ve vazbě i přes námitky advokáta zůstává.


Celu má sám pro sebe. K dispozici je Kramnému, stejně jako ostatním lidem ve vazbě, psycholog a kněz. Oba jsou vázáni mlčenlivostí, vězni je proto často využívají k tomu, aby se jim bez okolků svěřili.

Související obsah

Monika Kramná s dcerou Klárkou zemřely v červenci loňského roku v hotelovém pokoji v egyptské Hurgadě. Z jejich smrti policie po několika měsících obvinila právě Petra Kramného, tedy manžela Moniky a zároveň otce Klárky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz