Domácí

Vrahům patnáctileté Petry Kisiovi a Zavřelovi se nelíbí tresty. Odvolali se!

Vrahům patnáctileté Petry Kisiovi a Zavřelovi se nelíbí tresty. Odvolali se!
Zdroj: TN.cz

Nepravomocně odsouzeným vrahům patnáctileté Petry Michalu Kisiovi a Tomáši Zavřelovi z Jihlavy se nelíbí verdikt soudu. Proti pětadvacetiletému a dvaadvacetiletému trestu se odvolali. Odklízeč Jakub Doležal se odvolání vzdal.

Od krajského soudu dostali tvrdé tresty, za brutální vraždu patnáctileté Petry z Dudína na Jihlavsku, by si měli Michal Kisiov a Tomáš Zavřel odsedět 25 a 22 let. Jenže takto vysoké tresty se jim nelíbí. A v zákonné lhůtě podali oba odvolání. Jihlavskému deníku to potvrdila mluvčí krajského soudu v Brně Markéta Sigmundová.
 

Jediný, kdo se odvolání vzdal, je odklízeč Jakub Doležal, který vyfasoval dva roky. Ale ani on se dalšímu soudu nevyhne, protože proti jeho nízkému trestu se už dříve odvolal žalobce Jiří Morava. Ten zároveň požaduje i vyšší trest pro Zavřela, s verdiktem nad Kisiovem ale souhlasí.
 

Celý případ tak poputuje k vrchnímu soudu do Olomouce. Podle informací Jihlavského deníku se Kisiovi nelíbí výše trestu a rozsudek trpí různými vadami. Po vrchním soudu chce, aby původní rozsudek zrušil a vrátil případ zpět do Brna.
Zavřel rovněž žádá zrušení rozsudku a nové projednání. Podle něj si nezaslouží takto vysoký trest, protože nebylo prokázáno, že by čin spáchal zvlášť surovým a trýznivým způsobem, tím pádem neměl dostat výjimečný trest.
 

Odvolání vrahů patnáctileté Petry z Dudína na Jihlavsku bude rozhodovat vrchní soud 7. května. Jak si všiml Jihlavský deník 7. den v měsíci je pro tento případ příznačný, protože hlavní líčení začalo 7. února a o prodloužení vazby soud rovněž rozhodoval také 7., ale ledna.
 

Související obsah


Za vraždou patnáctileté Petry stojí Michal Kisiov a Tomáš Zavřel. Kisiov nejdříve po hádce vyhodil Petru z okna, když pád přežila, odvlekl ji zpátky do bytu a zavolal Zavřela s Doležalem. Všichni tři mladíci byli silně opilí. Začali podle obžaloby přemýšlet, jak se dívky zbavit. Kisiov policii popsal, že ji nejprve škrtil rukama, pak ho vystřídal Zavřel. Ten pak prý Kisiovovi poradil, aby si vzal motorkářskou botu. Kisiov si ji obul a stál na dívčině hrudníku.
 

Oběť i toto trýznění přežila. Pak ji Kisiov se Zavřelem škrtili kabelem od počítače. Nakonec dívku podle výpovědi Michala Kisiova na polici uškrtil Zavřel textilním páskem. Tělo oběti tři mladíci včetně Jakuba Doležala zabalili do prostěradla a vhodili ho do kontejneru. Ostatky skončily na skládce, kde byly za pár dnů nalezeny. Z dívčina těla zbylo jen torzo; našlo se z něj asi dvacet procent.

tn.cz / hmr

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz