Zpravodajství

Výbuch balíčku na recepci je stále nerozluštěný. Chybí pachatel atentátu

111 dní dnes uplynulo od výbuchu poštovního balíčku v Osově na Berounsku. Při silné explozi tehdy zemřel provozní ředitel společnosti a těžce zraněná recepční skončila v nemocnici. Pachatel je stále neznámý...

Patnáctého ledna 2014 - na recepci firmy vyrábějící bazény rozbaluje ředitel doručený balíček. Ten exploduje a on umírá. Zraněná je i jeho kolegyně. Prostory recepce detonace změnila k nepoznání. Dnes je vše opraveno, a že se ve firmě stala tragédie na první pohled není vidět.
 

Policie spoléhala na to, že někdo pozná na fotografiích muže, který balíček podal na poště v Praze Stodůlkách. "Kriminalisté na tomto případu stále intenzivně pracují. Informace, které se nám podařilo nashromáždit, zatím na konkrétní osobu neukazují," shrnula vyšetřování mluvčí Policejního prezidia Štěpánka Zatloukalová.
 

"Žádáme veřejnost, pokud by někdo poznal osobu na identikitu, aby nám to neprodleně ohlásil na linku 158. Ta osoba může být jak pachatelem, tak osobou, která byla pouze využita, aby tento balíček na poště podala," dodala mluvčí Zatloukalová.
 

Recepční, která balíček přebírala, je do dnešního dne na nemocenské a má trvalé zdravotní následky. Její kolegové jsou přesvědčeni, že šlo o útok na konkrétního člověka a nikoli na firmu. "My jsme vypsali odměnu půl milionu za dopadení a usvědčení tomu, kdo bude první, kdo podá informace. Věříme, že veřejnost není slepá," řekl Václav Lisý z firmy, kde se výbuch odehrál.
 

Policisté už alespoň mají detailní rozbor použitého výbušného systému. "Můžeme konstatovat, že se jednalo o domácky vyrobený nástražní systém. Tento výbušný systém byl opravdu velmi dokonale vyroben," uvedla policejní mluvčí. Zatím neznámého pachatele policisté stíhají kvůli obecnému ohrožení. Nevylučují ale, že případ překvalifikují na vraždu.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz