Krimi

"Miluju ji," řekla soudu matka o dceři, kterou chtěla zabít fridexem

"Miluju ji," řekla soudu matka o dceři, kterou chtěla zabít fridexem
Zdroj: TV Nova

Matka, která chtěla zabít svojí dceru fridexem, dnes stanula před soudem. Vypovídal i její manžel. Proč se žena pokusila dítě zabít, zcela neobjasnila ani před soudem.

Českobudějovický krajský soud začal dnes řešit případ třiadvacetileté ženy, která se podle obžaloby pokusila zavraždit svou tříletou dceru. Dala jí do jogurtu a vody se šťávou fridex. Dívka po včasném zákroku lékařů přežila. Událost se stala letos v lednu v Českých Budějovicích. Lékaře přivolal otec dívky.
 

Obžalovaná dnes před soudem k okolnostem spojených s lednovou událostí nechtěla vypovídat. "Strašně toho lituji, strašně mě to mrzí. Dceru miluju, udělala bych pro ní cokoliv," řekla jen. Přesně nedokázala vysvětlit, proč se pro tento čin rozhodla.
 

Své dceři nejprve přimíchala fridex do jogurtu. Dítě jej snědlo a žena navíc ještě přilila fridex do vody se šťávou. Dcera ji odmítla pít, stěžovala si, že jí nechutná. Žena před soudem uvedla, že byla ve svém životě zklamaná. Vyprávěla, jak ji nejprve týral její adoptivní otec a klidné chvíle jí prý ne vždy poskytovalo i manželství. "Ze začátku byl vztah v pořádku. Ale když se nám narodila dcera, tak mě manžel bil, nadával mi. Podala jsem i několikrát trestní oznámení na policii," řekla obžalovaná.
 

Související obsah

Uvedla, že několik let podstupuje různé psychiatrické léčby. "Když jsem byla dítě, trpěla jsem hyperaktivitou. V poslední době jsem se léčila kvůli depresím," uvedla. Dodala, že se několikrát pokusila o sebevraždu.
 

Její muž, který před soudem vypovídal jako svědek, se kvůli depresím také v minulosti léčil. Uvedl, že manželství mu přišlo jako celkem bezproblémové. "Párkrát jsme se pohádali, ale to všechno bylo v mezích," uvedl. Na dotaz, zda svou manželku někdy fyzicky napadl, odpověděl, že ano. "Občas se to stalo," řekl před soudem.
 

Líčení pokračuje v úterý, kdy senát možná vynese rozsudek.

ČTĚTE TAKÉ:

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz