Krimi

Trest potvrzen! Hrdlička si za vraždu svého soka v lásce odpyká 14,5 roku

Trest potvrzen! Hrdlička si za vraždu svého soka v lásce odpyká 14,5 roku
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz

Vrah z Tymákova, Jaroslav Hrdlička, který vloni zavraždil přítele své nevlastní sestry, protože byl jeho sokem v lásce, si ve vězení odpyká 14,5 roku. Rozsudek krajského soudu potvrdil vrchní soud.

Vrchní soud v Praze dnes potvrdil 14,5 roku vězení Jaroslavu Hrdličkovi za vraždu soka v lásce. Devětadvacetiletý muž se již dříve přiznal, že loni v září zabil kladivem a nožem přítele své nevlastní sestry. Hrozilo mu až 18 let vězení. Soud ho poslal do mírnějšího typu věznice, nedostane se tak do stejného zařízení jako jeho mladší bratr Vojtěch, který předloni v Tymákově zavraždil sekerou otce a nevlastní matku, za což si odpykává ve věznici se zvýšenou ostrahou 19letý trest.
 

Rozsudek je pravomocný. Hrdličkův advokát Tomáš Záraz po jednání řekl, že dovolání k Nejvyššímu soudu nepodá. Na 14,5 roku poslal Hrdličku do vězení Krajský soud v Plzni. Proti rozsudku se odvolala obhajoba i státní zastupitelství. Soud dnes obě odvolání zamítl a trest potvrdil.
 

Hrdlička se přiznal, že kladivem a nožem připravil loni v září o život pětadvacetiletého přítele své nevlastní sestry. Soud rovněž Hrdličkovi uložil, aby pozůstalým, a to konkrétně bratrovi zavražděného, zaplatil jako náhradu škody 175.000 korun. Odsouzený podle advokáta již část peněz uhradil a zbytek se zavázal zaplatit do konce roku.
 

Vražda se stala loni 14. září večer nedaleko Mešna na Rokycansku, tělo zavražděného Hrdlička odvezl o pár kilometrů dál ke Kornaticím, kde ho vyhodil v lese. Muž, kterého později Hrdlička zavraždil, chodil s jeho nevlastní sestrou Veronikou. Hrdlička ale dívku také miloval. Muže usmrtil po hádce o dívku tesařským kladivem. Zasadil mu osm ran, přičemž tři byly silné intenzity, potom ještě ležícího muže dvakrát bodl loveckým nožem. Poranil mu krční tepnu a mladík vykrvácel.
 

Související obsah


Hrdlička vypověděl, že přítele Veroniky, vyzvedl v osudný den v Plzni, měli jet pro mosazný šrot do opuštěného areálu. Cestou se hádali kvůli dívce, zavražděný měl prý vůči ní výhrady, kritizoval, jak vypadala. Když zastavili na cestě, řekl mu Hrdlička, že svou nevlastní sestru miluje. "On do mě strčil. Nedokázal jsem se zastavit, sáhl po kladivu, přesně si to nevybavuji, nevím přesně, v jaké poloze byl, když jsem ho udeřil do hlavy, nevím kolikrát," uvedl Hrdlička. Když mladík upadl, sáhl po noži a bodnul.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz