Zahraničí

Papež František šokoval: Marťani, kteří přistanou na Zemi, by měli být pokřtěni!

Papež František šokoval: Marťani, kteří přistanou na Zemi, by měli být pokřtěni!
Zdroj: isifa.com

Papež František opět překvapil celý svět. Prohlásil totiž, že pokud by na Zemi přistáli mimozemšťané, zasloužili by si být pokřtěni. Výrok s nadsázkou pronesl při mši ve Vatikánu.

Znovu se tak potvrdil jeho pověstný smysl pro humor, díky kterému je stále populárnější nejen mezi věřícími.
Někdo by si mohl myslet, že papež, který své křeslo klidně přenechal malému klukovi, vyfotil se s neznámými novomanželi, objevil se na titulní stránce časopisu Rolling Stone a v mládí pracoval jako vyhazovač v nočním klubu, nemá už čím překvapit.
 

To by ale nemohla být řeč o papeži Františkovi. Jeho humorné výroky získaly zcela nový, tentokrát mimozemský rozměr. A to doslova.

Podívejte se na reportáž: 


 

"Kdyby tady zítra přistála, řekněme, expedice Marťanů. Zelených, s dlouhými nosy a velkýma ušima, tak jak je kreslí děti. A jeden z nich by k nám přišel a řekl: Chci být pokřtěn! Co by se stalo?" prohlásil.
 

Papež, který se nejen mezi věřícími těší větší oblibě než kterákoli rocková hvězda, si neváhal sám odpovědět další řečnickou otázkou. "Kdo jsme, abychom zavírali dveře?"
 

Související obsah


Liberální papež František proslul jako neokázalý, vřelý a lidský. Mnozí věří, že pro církev znamená revoluci. Pokud k nám tedy Marťané jednou skutečně zavítají, mezi katolíky mají své místo jisté.

hmr / Ema Klementová, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz