OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Volby do Evropského parlamentu se blíží, podívejte se do jeho zákulisí!

O víkendu 23. a 24. května 2014 se v České republice uskuteční volby do Evropského parlamentu. Reportéři TN.cz se vydali do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku, kde je provedl lídr hnutí ANO do eurovoleb Pavel Telička.

Pavel Telička je bývalým eurokomisařem, diplomatem a nyní jedničkou na kandidátce hnutí ANO do Evropských voleb. Pokud ho Češi v nadcházejících volbách zvolí, usedne za několik týdnů do štrasburských parlamentních lavic spolu s dalšími dvaceti novými českými europoslanci. Ti budou mezi 751 evropskými poslanci hájit zájmy České republiky v mnoha odvětvích.
 

Mezi konkrétní témata, kterými se chce hnutí ANO v Evropském parlamentu zabývat, patří mimo jiné ochrana trhu před vadnými a zdraví škodlivými výrobky nebo odstranění administrativních překážek, které brání prosperitě. Například čeští vinaři čelí konkurenci méně poctivých vinařů, kteří vyrábějí moravská vína z levných dovážených hroznů z jiných zemí, tomu by se mělo zabránit.
 

Jak hovoří lídr Pavel Telička a trojka na kandidátce hnutí ANO Dita Charanzová o konkrétních cílech můžete shlédnout na videu níže:

 


 

A proč jít vlastně v květnu k hlasovacím urnám? „Pro nás je to záležitost, jestli chceme hrát aktivní roli v Evropské unii, jestli chceme mít vliv v unii, vliv na rozhodovací mechanismy a na přijímání právních norem. Tedy na vše, co do značné míry ovlivňuje náš každodenní život, i když si to možná ne úplně uvědomujeme.“ vysvětluje Telička.
 

Komerční článek

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz