Zahraničí

Mrtvý Michael Jackson ožil a vydělává! Vystoupil na předávání hudebních cen

Téměř pět let po smrti krále popu se stala neuvěřitelná věc. Michael Jackson totiž pomocí nejmodernějších technologií ožil na předávání hudebních cen Billboard v USA.

Snaha o vydělání na slavném jménu tak nekončí ani v době, kdy jeho fanoušci už dávno žádný průlom nečekali. Moment, ve kterém se roztáhla opona a publikum spatřilo Jacksona "naživo," byl však skutečně silný.

Jeho trojrozměrné holografické vystoupení však bylo dlouho připravovaným a náročným projektem. Animátoři používali staré archivní snímky a nedokončené nahrávky ze studií tak, aby byl obraz krále popu co nejrealističtější.

Trojrozměrná projekce, která dává zemřelým umělcům druhý dech však nebyla použita poprvé. Již v roce 2009 takto organizátoři amerického festivalu Coachella oživili rappera Tupaca Shakura, který zemřel při gangsterské přestřelce v roce 1996. Až nyní však bylo vystoupení možné nasnímat televizními kamerami a video okamžitě oblétlo svět.

Související obsah

Kritici celého vystoupení však namítají, že iluze je přece jen nedokonalá. Jackson byl známý jako velký puntičkář a osobně se podílel na většině příprav každého svého vystoupení. To podle kritiků dávalo jeho koncertům takový náboj, který ani ten nejlepší producent, ani moderní technologie nenahradí.

ČTĚTE TAKÉ:

Doktor, který údajně zavinil smrt Jacksona, už nikdy nebude ordinovat

Doktor Michaela Jacksona dál pomlouvá: Celou noc jsem mu držel penis

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz