Domácí

VÝSTRAHA! Českem se žene vlna bouřek, bude ale ještě hůř!

Krásné slunečné počasí s letními teplotami už moc dlouho nevydrží. Do Česka totiž opět přijde vlna pořádných bouřek. Největší budou podle meteorologů v úterý, ale na Moravě a ve Slezsku bouří už teď.

Po bouřlivém pondělí nás čeká podobné počasí i v úterý. Ráno se přehnala první bouře přes Plzeňsko a podle předpovědi meteorologů jich bude po celý den více na mnoha místech republiky.

Řádila bouřka nebo přívalový déšť i u vás? Pošlete nám fotky nebo videa na zpravy@nova.cz.
 


 

"Další intenzivní bouřky se vyskytly v okrese Nový Jičín, stanice Kojetín hlásila 55 mm za hodinu. V nejbližší době očekáváme intenzivní bouřky zejména v okresech Opava a Bruntál. V zasažených oblastech může docházet k velmi prudkým vzestupům hladin na menších tocích," doplnili.
 


 

Na železniční trati mezi Prahou a Ostravou poblíž Suchdola nad Odrou udeřil blesk do zabezpečovacího zařízení a vlaky nabírali obrovská zpoždění.
 

Zdroj: zpravy@nova.cz

 

Také na úterý Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami. Ty by měly zasáhnout podle meteorologů celé Česko. Výstraha je v platnosti od úterní 10. hodiny do úterní 23. hodiny. "Během úterý se budou na našem území vyskytovat bouřky, které budou ojediněle intenzivní se srážkovými úhrny kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (72 km/h)," uvedl ČHMÚ.
 

Podle společnosti Meteopress nás vydatné srážky čekají i v pondělí a ve středu. V pondělí bude nejvíce pršet na jihu Čech a severní Moravě. Ve středu pak opět na severu Moravy. V úhrnech by na těchto místech mohlo spadnout až přes 50 mm srážek.
 


 

PŘEDPOVĚĎ NA NEJBLIŽŠÍ DNY PODLE METEOPRESSU:
 

"Nový pracovní týden přinese ochlazování a v první polovině i bouřky," uvedla meteroložka Dagmar Honsová z Meteopressu. V úterý bude zataženo až oblačno, na většině území přeháňky, místy bouřky. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C, na západě kolem 19 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 17 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
 

Ve středu bude zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. Západní vítr 2 až 6 m/s.
 

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Během dne až polojasno. Noční teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Severní vítr 3 až 7 m/s.
 


V pátek
bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.
 

V sobotu bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

V neděli bude oblačno až zataženo, občas přeháňky. Noční teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 16 až 20 °C. Severovýchodní vítr 1 až 5 m/s.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sámer Issa v Tunisu: Písečná bouře, modřiny a kolaps!

Fotoateliér pro těhotné ženy: Magické snímky pod vodou vás dostanou

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz