Alergie

Alergie nebo viróza - jak je od sebe správně rozlišit?

Alergie nebo viróza - jak je od sebe správně rozlišit?
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Máte nateklé oči, rýmu, kašel, bolí vás v krku a všechno naznačuje, že se do vás dala viróza? Pozor, může se jednat o alergii! Poradíme, jak jednoduše virózu od alergie rozeznat!

Začalo jaro, ale virózy se stále hlásí o své slovo. Jak je ale správně rozeznat od alergií, abychom se nežádoucích příznaků rychle zbavili a nedivili se, že léky, které užíváme, nezabírají?

Pokud se ráno probouzíte s ucpaným nosem, vodnatou rýmou, sípavým kašlem a tyto příznaky vám během dne postupně ustanou, je až téměř jasné, že se jedná o alergii. Příčinou mohou být reakce na roztoče, prach nebo plísně, které se pravděpodobně vyskytují v místě, kde spíte. 

V případě, že vás pobolívá hlava, pozvolna přichází rýma a kašel a v průběhu dne se váš stav naopak zhoršuje a trvá přibližně týden, jedná se o virózu. Alergické reakce přichází naopak velmi rychle v závislosti na blízkém výskytu alergenu a může trvat i měsíc.Pokud si přeci jen nejste jistí, jak to s vaším zdravím je a příznaky delší dobu neustupují, objednejte se raději na alergologii, kde vám podle testů určí, zda jsou vaše příznaky pravdu reakcí na věci kolem vás.

Než se na alergologii dostanete, můžete si sami provést rychlý test. Stačí si v lékárně pořídit volně prodejné prášky na alergii a pokud se vám po nich uleví, je víc než jasné, že návštěva alergologa rozhodně nebude zbytečná. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz