Alkohol

Ústecký policejní ředitel řídil opilý! Po policejní oslavě nadýchal při silniční kontrole!

Krajského policejního ředitele z Ústí nad Labem Tomáše Landsfelda přistihla v sobotu dopoledne hlídka dopravních policistů na Břeclavsku ve chvíli, kdy řídil pod vlivem alkoholu. Policejní ředitel teď čeká na výsledky rozborů krve, které jsou v takových případech klíčové.

Stále častěji poslední dobou slýcháme o opilých, či zdrogovaných řidičích za volanty automobilů. Velmi často pak takové jízdy končí tragickými dopravními nehodami. 

Pod vlivem alkoholu teď byl v sobotu za volantem přistižen ústecký krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld. Hlídce dopravních policistů na Břeclavsku nadýchal podle informací TV Nova zhruba 0,5 promile alkoholu s tím, že dechových zkoušek proběhlo více. Každá s mírně odlišným výsledkem.

Související obsah

"V sobotu se vysoký policejní důstojník krajského ředitelství policie Ústeckého kraje podrobil při silniční kontrole dechové zkoušce a následnému odběru krve. Výsledek zatím neznáme," uvedla k případu policejní mluvčí Jana Matonohová.

Landsfeld se bránil tím, že se jedná o zbytkový alkohol z předešlého dne. Jak nám ale sdělil zkušený dopravní policista, hodnota 0,6 promile alkoholu je dost vysoká na to, aby se jednalo o zbytkový alkohol. "To by toho musel ten předešlý den vypít opravdu hodně," uvedl.

V případě Landsfelda se jedná o přestupek, což naznačila i jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová. "Na Břeclavsku jsme v sobotu měli policejní akci. Kontrolovali jsme deset řidičů, tři z nich nadýchali do jednoho promile. Vše se řeší jako přestupky," uvedla.

Zdroj: Policie ČR

O případném trestu pro Landsfelda rozhodne jeho nadřízený, tím je policejní prezident Tomáš Tuhý. Podle informací TV Nova se ale právě Tuhý s Landsfeldem zúčastnil oné policejní oslavy, ze které měl mít Landsfeld onen údajný zbytkový alkohol v dechu. Landsfeld ale odmítl, že by se oslavy zúčastnil. Prý byl na jižní Moravě na dovolené se svou manželkou.

Běžnému řidiči by pak v takovémto případě hrozila pokuta ve výši až 20 tisíc korun a až roční zákaz řízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz