Zahraničí

Google Street View nafotil vraždu v přímém přenosu! Policisté se smáli

Google Street View nafotil vraždu v přímém přenosu! Policisté se smáli
Zdroj: Google Street View

Na různé neobvyklé scény ze systému nafocených ulic Google Street View jsme si již zvykli. Teď ale policisté museli řešit něco, co na první pohled vypadalo jako vražda násadou od krumpáče.

Pozorný návštěvník Street View, který se procházel po virtuálních ulicích skotského Edinburghu se zhrozil, když uviděl muže, který se sklání nad bezvládným tělem na zemi a v ruce drží předmět, který ze všeho nejvíce připomíná sekeru nebo krumpáč. Uživatel okamžitě uvědomil místní policii, která se případem okamžitě začala zabývat.


Po krátkém vyšetřování se však zjistilo, že to, co vypadá jako scéna z krvavého hororu je ve skutečnosti vtípek. Jednoduchý, ale o to lepší.

Související obsah

"Bylo to dílo okamžiku, neměli jsme moc času," říká údajná oběť "vraždy," majitel autodílny Dan Thompson. "Napadlo nás to okamžitě. Prostě jsem sebou plácnul na zem a můj kolega Garry Kerr, automechanik, doběhl do garáže pro násadu od krumpáče," řekl britskému deníku Independent.

Povedená dvojka trollů měla na celou akci asi dvacet sekund od chvíle, kdy spatřili přijíždějící auto Googlu, které automaticky fotí ulice pro Street View. Proto nemohli udělat místo činu více věrné.

Související obsah

S dobrým přístupem se setkali ale i u místních policistů, kteří přijeli údajnou vraždu ze srpna roku 2012 řešit. "Když se dozvěděli, že šlo jen o vtip, dobře se s námi zasmáli a během pěti minut byli pryč," řekl vtipálek Dan Thompson v den, kdy policisté zaklepali na jeho dveře.

ČTĚTE TAKÉ:

Video plné studu: Klidně čůrej, beztak tady nikdo nejezdí...

Vražda! Bývalý policista má o tom, co se stalo Bartošové, jasno

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz