Rakovina

NADĚJE pro nemocné: Vědci našli revoluční LÉČBU RAKOVINY!

NADĚJE pro nemocné: Vědci našli revoluční LÉČBU RAKOVINY!
U lékaře (ilustrační foto) | Zdroj: isifa.com

Polský profesor přišel s revolučním řešením léčby rakoviny. Jeho vysvětlení metody pro veřejnost zní až překvapivě jednoduše. Na léky navázal cukr a ty díky tomu působí přesně tam, kde mají.

Zároveň nepoškozují zdravé buňky, což je problém chemoterapie. Rakovinou napadené buňky prý pohlcují dvěstěkrát více cukrů než ty zdravé. A víc toho profesor varšavské Polytechniky Tomasz Ciach vědět nepotřeboval. Znalec nanotechnologií přišel na způsob, jak léky navázat na cukr a zásadně tak změnit jejich účinnost.

"Léky jsme obohatili o specifickou formu cukru, který se po vniknutí do jádra napadených buněk rozpadá, a zůstává jen samotný lék likvidující rakovinu,“ uvedl Tomasz Ciach.

Chemoterapie byla vždy postrachem těch, kteří rakovinou onemocněli. Ta totiž kromě napadených buněk dokáže pořádně zamávat i s celým organismem. A to by teď mělo odpadnout. Ciachův tým na nové léčbě pracuje tři roky.

Související obsah

Nový nápad se už šest měsíců intenzivně testuje. A přední polští onkologové jsou nad míru spokojení. Šetrnější a hlavně účinnější léčbu by ocenily po celém světě stovky miliónů lidí. Jen v Česku jich rakovinou onemocní každý rok 77 tisíc. Každý den rakovině u nás podlehne 74 lidí.

NEPŘEHLÉDNĚTE.

Kdo říká, že potřebuju dvě? Ženy po mastektomii nafotily kampaň

Slavný herec Josef Somr: V nemocnici kvůli rakovině!

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz