Zajímavosti

MÝTY O SEXU: Velké nohy, dlouhý penis a další pověry!

MÝTY O SEXU: Velké nohy, dlouhý penis a další pověry!
Zdroj: isifa.com

Také věříte pověrám o sexu, které se přenáší mezi generacemi? Může se stát, že jednou budete překvapeni, že je vše jinak. Co je vědecky potvrzeno a co je naopak výmysl? Čtěte více!

O faktech a mýtech v sexu se toho už navyprávělo hodně. Mezi lidmi koluje řada pověr, které možná platily u pár případů, vědecky ale nikdy nebyly potvrzeny. Přesto zlidověly. Je pak otázkou, jestli si jejich obsah na základě získaných informací vsugerováváme, nebo na některých přirovnání vážně něco je!


Velké nohy a nos jsou znakem velkého pánského přirození?

Toto přirovnání zná snad každá žena a některé se tím opravdu řídí. Než si s mužem něco začnou, nejdříve se zaměří na jeho končetiny nebo tvar nosu, a je vyřešeno. Jak je to ale ve skutečnosti?

Vědci opravdu potvrdili, že spojení mezi velkými nohami a penisem existuje. Gen s názvem Hox hraje totiž roli ve vývoji prstů na nohou, jakožto i penisu a klitorisu. Ve skutečnosti ale neexistuje žádný další vědecký důkaz, že by toto pravidlo mělo platit. Studie, které zkoumaly vztah výšky mužů a délku jejich nohou a penisů u desítek mužů, přímou úměru nepotvrdily. Výsledky byly smíšené. Proto se nenechte, milé dámy, mást.


Pomůže vám sex zhubnout?

Záleží na tom, jaký typ sexu provozujete a hlavně jak často. Obecně je totiž sex považován za mírně až středně intenzivní aktivitu. Průměrný pohlavní styk trvá asi jen 5 minut a spálí se při něm 25 - 125 kalorií, což není moc. Ovšem, pokud patříte mezi ty páry, které se vymykají průměru a užívají si dlouhých aktivních sexuálních předeher a hrátek doprovázených gymnastickými prvky, tak v tomto případě by se o hubnutí a hlavně zpevňování těla dalo mluvit. 


Související obsahMyslí muži na sex opravdu každých 7 sekund? 

Pokud by tento výrok platil, znamenalo by to, že muži myslí na sex 6000krát za den a skoro s každým nadechnutím. To by ale nemohli dělat už nic jiného. Jak je totiž známo, muži se většinou zvládají soustředit jen na jednu věc.
 

Podle výzkumu z roku 1994 muži ale myslí na sex skutečně více než ženy. Přes 50 % mužů myslí na sex každý den a to i několikrát, zatímco u žen si na něj vzpomene takto intenzivně jen 19 %. Více jak 40 % mužů myslí na sex několikrát za měsíc nebo několikrát týdně. Stejně často si na něj vzpomene 67 % žen. Pouze 4 % mužů uvedlo, že myslí na sex méně než jednou za měsíc. U žen si na něj vzpomene takto zřídka 14 %. 


Jsou ústřice silné afrodiziakum? 

Také věříte tomu, že některé potraviny a nápoje zvyšují chuť k sexu a vedou k lepšímu vzrušení? Možná vás teď překvapí, že tomu tak úplně není. Například to, že mají ústřice afrodiziakální účinek, se traduje už od řecké mytologie. Údajně si jich prý Casanova dával k snídani 50, aby zvýšil svoje libido. Žádná studie ale neprokázala, že by ústřice měly takové účinky. Vědci v nich nenašli žádné speciální složky, které by měly muže či ženy změnit v sexuální mašiny. Ústřice sice obsahují hodně zinku, který je důležitý pro zdraví spermií, jiné tajemství této pochoutky ale odhaleno nebylo. 


Související obsahMůže sex způsobit infarkt? 

I to už se párkrát stalo. Studie ale dokazují, že pravděpodobnost abyste dostali infarkt kvůli sexu, je jedna k milionu. Aktivita při sexu, kterou člověk se sklony k infarktu vyvine, je stejná, jako by šel rychlejší chůzí nebo do schodů. Méně aktivní sex si tedy zakazovat nemusíte. 


Ovlivňuje sex sportovní výkony?

Mnoha sportovcům je kladeno na srdce, aby si odpustili sex, pokud je druhý den čeká nějaký důležitý zápas. Mohli by si tím totiž údajně vyčerpat sílu, snížit koncentraci, nebo přijít o testosteron a tedy palivo k agresivnějšímu výkonu.

Výzkumy ale naznačují, že by naopak sportovci měli po sexu fungovat lépe. Jedna studie prokázala, že muži, kteří měli den před sportovním výkonem pohlavní styk, měli vyšší hladinu testosteronu než ti, kteří si ho nedopřáli. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Děsivá městská doprava v Brně: Jezdí tam tento nechutný muž s erekcí

Překvapivé zjištění: Ženy jsou méně nevěrné mužům s malými penisy. Víte proč?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz