Vrtulník

U obce Hlavenec ráno spadl vrtulník! Dvě osoby jsou zraněné

Mezi obcí Hlavenec v okrese Praha-východ a silnicí R10 kolem deváté hodiny ráno spadl malý dvoumístný vrtulník! Dvě osoby jsou zraněné.

"Došlo k pádu malého vrtulníku, na místě jsou dva zranění lidé. Jsou při vědomí, ale stěžují si na bolesti zad," sdělila TN.cz mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

 

K obci Hlavenec ve Středočeském kraji byli zavolání záchranáři a hasiči. Vrtulník letěl z letiště Roudnice a skončil v poli. Oba zraněné museli hasiči vyprostit, až poté je mohli předat do péče záchranářům.

Z vrtulníku po nehodě neunikly provozní kapaliny, hasiči ještě provedli dostatečná opatření, aby zabránili případnému následnému požáru.

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz