Doprava

Porsche se vyvezlo za sanitkou, policisté si na něj počkali

Vychytralý řidič luxusního Porsche se chtěl v koloně vyvézt za sanitkou. Jenže příliš si nepomohl, nejenže ho celou dobu sledoval policejní vrtulník, ale vjel přímo do náruči policistů. Řidič porušil snad vše, co mohl.

Nehoda kamionů na několik hodin zkomplikovala doprava na Štěrboholské radiále. Řidiči luxusního Porsche se nechtělo čekat, a tak se rozhodl, že se vyveze za sanitkou. To ovšem neuniklo policistům ve vrtulníku, kteří nehodu monitorovali.
 

Řidič pak jízdou za sanitkou porušil snad vše, co mohl. "Ze záběru je patrné, že udělal hned několik přestupků. Například jel za sanitkou, předjížděl nepovoleným způsobem, zneužil odstavný pruh, nepoužíval znamení o změně směru jízdy a minimálně dvakrát nerespektoval vodorovné dopravní značení. Je ale možné, že přestupků bude víc. Vše se musí ještě vyhodnotit," vyjmenoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 

Řidič Porsche Cayenne si ale příliš nepomohl, sanitka totiž jela k ošetření zaklíněného řidiče jednoho z kamionů, a tak vjel přímo do náruče policistům, kteří byli ve spojení s policejním vrtulníkem.
 

"Když ho chtěli policisté pokutovat, odmítl to s tím, že nesouhlasí s tím, že by se dopustil nějakého protiprávního jednání," uvedl Hulan. "Policisté tak vyhotovili oznámení pro správní řízení. To policie společně s videozáznamem předá magistrátu k dořešení ve správním řízení," doplnil Hulan.
 

Související obsah

Nehoda kamionů zablokovala Štěrboholskou radiálu ve směru na Prahu 5 ve čtvrtek na čtyři a půl hodiny. Jeden řidič kamionu byl ve voze zaklíněn s těžkými zraněními.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doprava

Důležité Události

Píše se na Deník.cz