Zajímavosti

Revoluce v kouření a odvykání: Na trhu je elektronický JOINT

Revoluce v kouření a odvykání: Na trhu je elektronický JOINT
Zdroj: Isifa.com/ thinkstockphotos.com

Marihuana, tato zákeřná i výjimečná rostlina nadchla Holanďany natolik, že vyrobili e-joint. Aby neměli problém se zákony, neobsahuje tato cigareta žádné THC. Tedy alespoň ta, která se prodává jinde než v Holandsku.

O novinku s oficiálním názvem E-Njoint BV je velký zájem. Prodává se hlavně přes internet, ale i na různých večírcích, v barech, na hudebních akcích a festivalech po celé Evropě.


V současné době se jich vyrobí za den přibližně deset tisíc. Vyvinula je sice nizozemská společnost, ale vyrábějí je v Číně. Holandsko je svým postojem vůči marihuaně proslulé a tak není žádným překvapením, že e-jointa vyvinuli právě tam.


Zdroj: isifa.com


Elektronický joint svým tvarem připomíná podomácku vyrobenou cigaretu z marihuany. Obal je bílé barvy se zeleným symbolem konopného listu.


Některé druhy těchto cigaret ve skutečnosti neobsahují žádnou látku THC, která se nachází v marihuaně, žádný tabák ani nikotin. Náplň obsahuje prý pro tělo bezpečné, přírodní látky.


Ostatní modely však mohou mít podobný účinek jako klasický joint. Dobíjecí cigarety si můžete pořídit s různou náplní. E-Njoint nabízí i náplně s kapalinou, která obsahuje výtažek z pravé marihuany. Jointy se navíc prodávají v různých příchutích.


Na internetové stránce výrobce se píše, že cigareta je bezpečná a dokonce není zdraví škodlivá. E-Njoint je prý nejnovější trend na trhu. Zatím není známo, jak na novinku zareagují evropské instituce a jestli proti ní podniknou nějaké právní kroky.

TN.cz, vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz