Infarkt

Dívka (16) zemřela na infarkt! Popíjela energetické nápoje

Dívka (16) zemřela na infarkt! Popíjela energetické nápoje
Zdroj: Facebook/ Thinkstock

Když člověk vypije mnoho nápojů s kofeinem, může zemřít! Měli bychom si tedy dávat pozor nejen na kávu, ale i na energetické nápoje. Mohou být nebezpečné.

Začátkem června zemřela na mexické pláži v Rocky Point šestnáctiletá Lanna Hamannová. Celý den popíjela energetické nápoje a zastavilo se jí srdce.  A rozhodně to není první případ. V roce 2010 čtrnáctiletá Anais Fournierová vypila 1,5 litru energetických nápojů a rovněž zemřela na zástavu srdce.

I když se stále nepotvrdilo, že energetické nápoje mohou za smrt šestnáctileté Lanny, potenciální nebezpečí kofeinu, které tyto nápoje obsahují, je reálné.

Mezi lety 2007 až 2011 se prudce zvýšil počet návštěv na pohotovosti v souvislosti se závislostí na návykových látkách. Souvisely právě s popíjením energetických drinků. Kofein je mimořádně populární a 80 procent dospělých pije tento stimulant denně. V nízkých dávkách je neškodný, dokonce prospěšný, co se týká zvýšení koncentrace, zrychlení reakční doby a snížení únavy.

Ale mnozí z nás zapomínají, že jde o psychoaktivní drogu. "Ti, co si dopřejí i pět šálků denně, se mohou otrávit. Toxicita kofeinem zahrnuje bolesti hlavy, třes, bušení srdce, nevolnost. Pro některé lidi může být natolik toxická, že způsobuje záchvaty, mánie, halucinace a dokonce křeče," říká Kathleen Millerová, vedoucí vědecká pracovnice z univerzity v Buffalu.

Související obsah

Pití energetických nápojů je v podstatě novým fenoménem. Na energetických nápojích v plechovce je sice uváděno složení, ale nikde nenajdete zdravotní varování, jako je to u cigaret a alkoholu.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Petr Rychlý: Infarkt při natáčení Ordinace!

Náušnice způsobila dívce selhání srdce!

pet, tn.cz / tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz