Zajímavosti

Tohle je paráda! 27 historických strojů na jednom letišti. VIDEO

Nebe nad Táborem dnes patřilo letadlům a ne ledajakým. Návštěvníkům se představily stroje vyrobené výhradně v Československu. Značky jako jsou Aero, Avia, Zlín či Letov proslavily naši zemi po celém světě.

Na letištní plochu během chvíle narolovalo dvacet sedm letadel, aby se s nimi piloti seřadili ke svému prvnímu společnému letu.
Všechna letadla byla československé výroby a nejstaršímu z nich bylo 67 let. Byl to první letoun poválečné konstrukce vyrobený v roce 1947 v Chocni.
 

Pro piloty jsou tyhle stroje srdeční záležitostí.Tábor byl první,kam se společně slétli..O tom, kam přiletí příště, rozhodnou v tajném losování. Ve hře jsou letiště Slaný, Zbraslavice nebo Točná.

TV Nova / hmr / Jiří Bydžovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz