Fastfood

VÍTE, CO JÍTE? Ve fastfoodech nahrazují přísady celulózou

VÍTE, CO JÍTE? Ve fastfoodech nahrazují přísady celulózou
Zdroj: Thinkstockphotos

O tom, že ve fastfoodech se nestravujeme právě zdravě, není třeba dlouze diskutovat. Ovšem to, co do jídla v některých fastfoodech přidávají místo přírodních ingrediencí, už je trochu za hranou.

Dobře a rychle. To je heslo, které charakterizuje většinu fastfoodů na světě. Chybí tam slovo "zdravě". A poprávu. Nejenže rychlá a většinou smažená jídla jako jsou burgery a hranolky nejsou zdravé, ale výrobci do nich často přidávají i látku, kterou byste tam rozhodně nečekali - celulózu.

Proč? Aby ušetřili. Celulózou nahrazují kvalitní přírodní ingredience. Najdete ji v omáčkách, houskách, cibulových kroužcích, mase, hranolkách a dalších jídlech, píše portál tvnoviny.sk. Celulóza je totiž mnohem levnější, ale problém je, že není primárně určená k jídlu. Je vyráběna ze dřeva a zpracovává se různými způsoby.

Související obsah

"Celulózové vlákno se používá v papírenském a textilním průmyslu. Celulóza je hlavní složkou buničiny, z níž se vyrábí papír, a rostlinných vláken z bavlny, lnu a konopí; jejím derivátem jsou umělá vlákna, jako je acetát celulózy nebo viskóza, surovina k výrobě umělého hedvábí nebo celofánu. Nitrací celulózy vzniká nitrocelulóza, známá také jako střelná bavlna," píše internetová encyklopedie Wikipedia.

Takže než se příště do něčeho zakousnete, zamyslete se, co vlastně jíte...

ČTĚTE TAKÉ:

HODNĚ TLUSTÉ VIDEO: Jak by dopadla zvířata, kdyby se krmila ve fastfoodu

To je ale blb! Na ruku si nechal vytetovat účet z fastfoodu

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz