Zajímavosti

Osmnáctiletá Lucie přeplavala Gibraltar! Musela překonat 25 km

Osmnáctiletá Lucie přeplavala Gibraltar! Musela překonat 25 km
Zdroj: Isifa / Facebook

Pokus teprve osmnáctileté Lucie Leišové z Příbrami na Gibraltaru dopadl úspěšně! Česká plavkyně v sobotu pokořila slavnou mořskou úžinu. Před ní se to podařilo jen čtyřem Čechům.

Leišová se stala se jednou z nejmladších plavkyň historie, které se obávaný průliv podařilo překonat. Po týdny aklimatizace a příprav na jihu Španělska se v sobotu ráno ponořila do vysokých vln a její pokus byl i přes několik komplikací úspěšný.

Při cestě za vysněným cílem utrpěla na moři také srážku s rackem. Další starosti přinesla i změna počasí a mladičká plavkyně musela po svém pokusu do nemocnice, kde se zotavuje z dehydratace. "Neni to normální, ale bohužel jsem neměla standartni pokus,“ řekla serveru TN.cz.

Související obsah

Uplavat musela dlouhých 25,5 kilometru a mezi břehy se ve vlnách trápila dlouhých 6 hodin a 31 minut. "Prý je to třetí nejdelší pokus, co se vzdálenosti týče. Vlny udělaly své. Ale žiju a jsem šťastná,“ sdělila na svém facebooku. Další podrobnosti o jejím pokusu přineseme v pondělí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz