Počasí

VÝSTRAHA: Českem se ženou velmi silné bouřky a krupobití!

Varování meteorologů se naplnilo, Českem se ženou velmi silné bouřky a krupobití. Na některých místech hrozí i lokální přívalové deště s úhrnem okolo 50 milimetrů.

Výstraha před velmi silnými bouřkami platí pro všechny kraje České republiky od dnešních 11 hodin do středeční 1 hodiny.
"Nad střední Evropou se vlní frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na východě a chladnějším na západě. S ním spojená tlaková níže bude postupovat z Bavorska k severu až k severovýchodu," uvedl Český hydrometeorologický ústav.
 

Zdroj: Meteopress

 

Na zvlněném frontálním rozhraní meteorologové očekávají v odpoledních a večerních hodinách tvorbu velmi silných bouřek provázených lokálními přívalovými srážkami s ojedinělým úhrnem kolem 50 mm, krupobitím a silnými nárazy větru kolem 20 m/s (75 km/h).
 

Zdroj: Meteopress

 

"Bouřková činnost bude ve večerních hodinách od jihozápadu slábnout. V severní polovině území očekáváme zeslabení bouřek kolem půlnoci, kdy budou srážky místy přecházet do trvalejšího deště, při kterém může ojediněle spadnout dalších 20 mm," upřesnil ČHMÚ.
 

NA PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA DALŠÍ DNY SE PODÍVEJTE ZDE!
 

Doporučení ke zmírnění následků jevů:
 

-v oblastech zasažených silnými přívalovými srážkami lze očekávat intenzivní odtok vody ze svahů, rychlé intenzivní rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení ulic, domů, zatopení a podemletí komunikací apod.
 


-pro omezení škod silným nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.
 

-dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Snídaně s Novou v plavkách: Podívejte se na mokrou Juščíkovou a Puhajkovou

Kinect v praxi: Předpověď počasí teď bude ovládána pouhými gesty

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz