Zajímavosti

Ucho jí ve spánku snědl mýval, nové si vypěstovala ve své ruce

V roce 2002 napadl malou Charlottu Ponceovou mýval a ošklivě ji zranil v obličeji. Také ji utrhl ucho. Dívka si náhradní boltec vypěstovala ve své paži a ve čtvrtek jí bylo náhrádní ucho transplantováno.

Malé Charlottce z amerického Michiganu byly pouhé tři měsíce, když jí do dětské postýlky vlezl mýval (kterého rodina chovala jako domácího mazlíčka) a rozkousal jí ucho. Také ji zle poranil na obličeji. 
 

"Jak rostla, tak měla problémy se svým sebevědomím, chtěla mít obě uši, aby mohla nosit náušnice jako její kamarádky,"  vypráví její adoptivní matka. Původním rodičům bylo těžce zraněné miminko odebráno kvůli zanedbání péče. Mýval totiž utekl ze špatně zavřené klece v době, kdy u malé Charlottky nikdo nebyl a nikdo ji nemohl pomoci. 
 

Ucho z paže 
 

Letos v dubnu se lékaři nemocnice v Beaumontu rozhodli, že část ušní chrupavky dívce vloží do paže a vypěstují z ní nový biologický materiál. Unikátní operaci řídil doktor Kongkrit Chiayasate.
 

"Když jsem se poprvé s Charlottkou potkal, vůbec nemluvila a bylo těžké s ní navázat oční kontakt. V posledních dvou letech se její mysl změnila a je pozitivní, zvládnuté plastické operace jí posilují sebevědomí," říká chirurg.
 

Zdroj: oficiální zdroj

 

Tento čtvrtek bylo ucho z paže vyjmuto a transplantováno na své místo. Tým lékařů nyní čeká, jak se obě tkáně spojí, ale věří, že to bude bez komplikací.
 

"Musíte být hodně přesní, je to, jako když vystřihujete nějakou šablonu a pak ji dáváte přesně na své místo. Dnes už mohu říci, že jsme cvičili a celý zákrok si několikrát trénovali třeba na bramboře. Dívka má za sebou již více než 10 operací plných bolesti a slz, ale také naději na plnohodnotný život. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Co to má Penélope Cruz v uchu? Záhada vyřešena!

Dětská hvězda Pepa Melen má nemocného syna: Skoro neslyší

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz