Ekonomika

V Česku bude vydána virtuální měna CZC! Co za ní koupíte?

Dnes v poledne bude oficiálně vydána první česká virtuální měna s názvem CZECH CROWN COIN – symbol CZC. CzechCrownCoin je nezávislá decentralizovaná peer-to-peer měna umožňující provádět okamžité platby přes internet. Měna nepodléhá inflaci a vydané množství mincí je konečné.

Společnost vydá celkem 100 milionů mincí. 50 % z celkového počtu je předtěženo a druhá polovina bude těžena následujících 4 až 10 let. CZC bude zároveň obchodní komoditou, kterou lze koupit či prodat na burze.

Česká republika se tímto krokem zařadila do první patnácky zemí na světě, které spustily vlastní národní kryptoměnu.

Počátkem září bude zahájena první fáze distribuce 50 milionů CZC pro občany České republiky, kteří na základě registrace zdarma získají stanovený počet mincí CZC. Další informace k distribuci budou zveřejněny dodatečně.

Související obsah

Cílem projektu CzechCrownCoin je podpořit internetové podnikání v České republice. Tato nová virtuální měna umožní občanům i podnikatelům využívat moderní platební technologii k provádění okamžitých a přímých platebních transakcí. Jednotlivé platby lze provádět bez banky jako zprostředkovatele za pomoci elektronické peněženky, která je zdarma ke stažení pro operační systémy windows, mac osx a linux na stránkách czechcrowncoin.com.

S vydáním měny je zároveň uveden do provozu těžební pool server, který je určen pro nadšence těžení kryptoměn. Po jednoduché registraci se lze spolupodílet na těžbě kryptoměny již nyní. Pro nadšence je to možnost, jak zdarma získat mince ještě před vstupem na burzu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz