Domácí

TO SNAD NE! V jihlavské zoo zemřelo čtrnáctidenní tulení mládě

TO SNAD NE! V jihlavské zoo zemřelo čtrnáctidenní tulení mládě
Zdroj: TV Nova

Smutní jsou chovatelé i návštěvníci jihlavské ZOO. Zemřelo tam tulení mláďě, které se narodilo před pár týdny. Samice buď neměla dost mléka nebo mládě nechtělo pít.

Byla to velká sláva. V jihlavské ZOO se před čtrnácti dny narodilo vzácné a toužebně očekávané tuleňátko. Jenže teď je u bazénu smutno. Mládě zemřelo nejspíš vysílením, nepřibíralo na váze, bylo zesláblé. "Teorie je taková, že buď samice měla málo mléka, nebo mládě nepilo," vysvětlil Martin Maláč z jihlavské zoo.
 

Přesnou příčinu odhalí pitva. Nepomohla ani umělá výživa, kterou se ošetřovatelé pokoušeli mládě přikrmovat. "Konzultovali jsme to s veterináři , přistoupili jsme k umělé výživě , bohužel se mládě nepodařilo zachránit," uvedl Maláč.
 

V jihlavské zoo teď věří že tulení pár odchová brzy další mládě.

ČTĚTE TAKÉ:

Cirkusáci utrápili lachtana. Zahynul kvůli horku při převozu. V kádi neměl vodu

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz