Domácí

Beznohý autobusák zase jezdí! Díky vám, zase může

Dlouholetý řidič autobusu z Liberce Oldřich Kellner přišel na jaře kvůli nemoci o nohy a měl jedno velké přání - chtěl zase usednout za volant. Na jeho trápení upozornila televizi Nova jeho sousedka. A díky divákům Novy a jejich příspěvkům se mu jeho sen splnil.

Po roce a půl se Oldřich Kellner z Liberce konečně dočkal. Mohl se posadit za volant svého úplně nového auta. "Když dáváte páku dolu, je to, jako že přidáváte plyn a jakmile dáte páku od sebe, tak brzdíte," vysvětluje viditelně potěšený Oldřich Kellner. "Krásný. No je to dělo. Je to moderní auto a už to má úplně jiný převody,"raduje se z vozu.
 

Řidič autobusu Oldřich Kellner najezdil za 30 let dva miliony kilometrů a lidé ho měli rádi. "On byl vždycky k těm lidem milej, ochotnej, takže myslím, že by mu to mohli lidi aspoň trošku vrátit," řekla si před dvěma lety sousedka Irena Pinkasová a obrátila se na televizi Nova. Při dotazu na řízení auta se pan Kellner rozplakal: "Chybí vám to ježdění? Pche... Pane... Dal bych všechno..."
 

Autobusákovy slzy dojaly mnoho lidí a nejen šoférů. Na jeho účtu nakonec přistálo tolik peněz, že si mohl koupit speciálně upravené auto. Ve štychu ho nenechali ani kolegové. Nejen, že i oni na jeho vůz přispěli, ale ještě mu uspořádali speciální projížďku po trasách, které dříve jezdil.
 

Oldčřich Kellner dlouho čekal kvůli vážné operaci srdce, kterou mezitím podstoupil. Dnes má už ale konečně svůj šťastný den. A také dostál svému slibu, který dal na začátku. Že svoji hodnou sousedku, která stála u zrodu sbírky, sveze na nákup. "Když řeknete, tak pojedeme do Prahy," řekl jí, když nastupovala.
 

"V první řadě děkuju těm lidem, co mi to umožnili. Zdraví není všechno, ale bez zdraví není nic," vzkazuje všem hodným lidem pan Kellner. Svoji první větší cestu plánuje už na konci měsíce, kdy se chystá navštívit svého syna na opačném konci republiky.

tn.cz / gar

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz