Nejkrásnější neslyšící dívka pochází ze Slovenska

Praha hostila finále soutěže krásy mezi neslyšícími. Z celého světa dorazilo celkem 52 soutěžících. Mezi nimi i dva čeští zástupci. Absolutní vítězkou se nakonec stalo děvče od sousedů - ze Slovenska.

Krásou si s jinými účastnicemi soutěží miss v ničem nezadají. A ukazují, že i s vadou sluchu zvládnou mnohé. Ve volné disciplíně se předvedly kouzelnice i tanečnice. A například česká soutěžící do znakové řeči přebásnila Vltavu ze Smetanova cyklu Má Vlast.

"Obdivuji přípravu volných disciplín, vypilovanou do detailu, a to, jak tancovaly, to bylo pro mě naprosto neuvěřitelné," říkala jedna z porotkyň, miss roku 2004, Jana Doleželová.

Nechyběla promenáda v plavkách a stylizovaných krojích jednotlivých států. Letos teprve podruhé soutěžili i muži - a tady už je vítěz z Francie s titulem Mister Deaf World 2014.

"Samozřejmě, budu chtít ukázat, že je možné, aby neslyšící uspěli v takové soutěži," sdělil reportérovi TV Nova vítěz mužské kategorie, Jean-Marie Bourdon z Francie.

Finále dívek bylo napjaté. Třetí skončila Čína, druhá Brazílie. Světovou královnou krásy mezi neslyšícími se stala Lýdia Svobodová ze Slovenska.

"Ty dívky jsou vděčné za příležitost nám slyšícím dokázat, že když jim dáme prostor a šanci, že nám jsou rovny," uzavírá prezident soutěží krásy pro neslyšící Josef Uhlíř.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Na Slovensku to žije: Podívejte se na video z Miss mokré tričko

Miss Mokré tričko Stryková: Podívejte se na její drobná ňadra

jox, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Miss

Důležité Události

Píše se na Deník.cz