Zajímavosti

40 šokujících důvodů, proč je pivo lepší než žena

40 šokujících důvodů, proč je pivo lepší než žena
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Pivo vás nikdy nezradí, panové! A když si dáte ještě jedno, tak tomu prvnímu to vůbec nevadí. Čtěte zábavné poučky určené hlavně pro věrné pivaře.

Podívejte se na zásadní důvody: 

Zdroj: facebook.com

Pivo - kudy teče, tudy léčí!

Další velkou výhodou piva je, že je skvělou prevencí a lékem na spoustu nemocí. Obsahuje látky působící pozitivně na lidský organismus, jako jsou například bílkoviny, vitamíny (hlavně B) nebo minerální látky (draslík, vápník, sodík, hořčík, fosfor, křemík, zinek). Díky vysokému obsahu vody a iontů je ideálním nápojem k doplnění tekutin nejen během parných dnů.


Ze zdravotního hlediska  je pivo výborné jako prevence proti infarktům a srdeční mrtvici, má příznivé účinky na trávení a činnost žaludku, snižuje hladinu cholesterolu a tělu dodává ten správný "hodný" cholesterol, pozitivně ovlivňuje nervovou aktivitu, podporuje imunitní systém, je prevencím proti kožním chorobám a tvorbě ledvinových či žlučníkových kamenů, podporuje vylučování moči, svými antioxidačními účinky chrání proti nádorům a srdečně cévním onemocněním. Účinné je i jako prevence arteriosklerózy nebo Alzheimerovy nemoci, snižuje krevní tlak, podíl tuku v lidském těle a hladinu cukru v krvi, posiluje kosti a povzbuzuje tvorbu červených krvinek.


Díky vysokému obsahu vitamínu a minerálů se pivo doporučuje hlavně ženám "v přechodu", které prožívají řadu metabolických změn  a trpí nedostatkem právě těchto potřebných látek.


Pivo pozitivně působí i na zevnějšek lidského těla. Výborný vliv má na pokožku, kterou díky obsahu minerálů a vitamínů regeneruje, hydratuje, čistí a zvláčňuje. Pokud tedy máte možnost dopřát si pivní lázeň, rozhodně ji neodmítejte. Vaše pokožka vám poděkuje. Když se ke kádím piva nedostanete, vybírejte si alespoň kosmetické produkty vyrobené právě z tohoto zlatavého moku.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Pivo jako lék: Zlatavý mok chrání zrak

Dobrá zpráva pro pivaře: Vynalezli druh zlatavého moku se 70% alkoholu

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz