Politika

Česká vs. evropská politika: Kde jsou vůči ženám více galantní?

Česká vs. evropská politika: Kde jsou vůči ženám více galantní?
Zdroj: isifa/MAFRA/Dan Materna

Česko má podle všeho díky nominaci Věry Jourové na eurokomisařku v Bruselu šance na významný rezort. Unie tak dokazuje, že si političky na vysokých postech předchází. V Česku ale situace vypadá stále o dost jinak.

Že se galantností v české politice vůči ženám rozhodně neplýtvá, se v nové sněmovně jasně přesvědčila její místopředsedkyně Jaroslava Jermanová. Tu její kolegové uráželi například i kvůli mikině.
 

Exministryně školství Petra Buzková musela vydržet ještě více - urážlivé poznámky po operaci prsou strpěla bez žaloby, do Miloše Zemana, který o ní nepřímo napsal, že je líná a za kariéru vděčí kontaktům s muži, se už ale pustila ostře.
 

"To je, milý Miloši, spíše na pár facek. Proto, aby zvýšil prodejnost své knihy, se choval tak trochu jako prase," uvedla tehdy Buzková.
 

Senátor za ODS Jaroslav Kubera zase zastánkyně zákona o sexuálním obtěžování nazval neukojené feministky, kterým obtěžévání nehrozí. A exministr životního prostředí Martin Bursík musel vysvětlovat, jestli krávou ve svém e-mailu myslel kolegyni Olgu Zubovou.
 

V Bruselu podle Zuzany Roithové takové problémy nehrozí. "Je to takové normálnější a já bych řekla, že se chovají velice galantně," uvedla Roithová, která několik let zastupovala Česko v Evropském parlamentu.
 

Související obsah


Je to takové normálnější a já bych řekla, že se chovají velice galantně. "Já jsem ale na peníze nikdy nebyla, tak já valstně ještě ani nevím, jak si s tím poradím," řekla Jourová.
 

To si bude muset Věra Jourová vymyslet i pokud jde o doživotní rentu přes 90 tisíc korun měsíčně, kterou eurokomisaři dostávají. Podívejte se na reportáž: 

TV Nova / Michaela Šmídová, TN.cz

K tématu Politika

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz