Facebook

Další ZMĚNY NA FACEBOOKU! Budete potřebovat novou aplikaci!

Další ZMĚNY NA FACEBOOKU! Budete potřebovat novou aplikaci!
Zdroj: Isifa / Facebook

V horizontu několika dnů už uživatelé Facebooku, kteří přistupují ke svému účtu skrz aplikaci na chytrém telefonu, nebudou moci přes tuto aplikaci posílat zprávy svým přátelům. Pro tuto činnost si budou muset stáhnout zvláštní aplikaci Messenger.

Aplikace Messenger není žádnou novinkou, Facebook ji vyvíjí už od roku 2011. Čelí ale kritice mnoha uživatelů kvůli své náročnosti na telefon a pomalým reakcím na starších přístrojích. Největší sociální síť už začala informovat své uživatele pomocí e-mailu nebo upozornění v telefonu. A proč to všechno dělá?

Podle průzkumů, které si firma nechala zpracovat, jsou lidé, kteří používají aplikaci Messenger na síti aktivněší, pošlou více zpráv a do budoucna se jim samozřejmě bude moci zobrazovat mnohem více reklamy. Také je ve dvou aplikacích samozřejmě více místa na inzerci, než v jedné.

Když se Facebook rozdělí do dvou aplikací, je pro něj také snadnější sledovat vaši aktivitu v telefonu, protože se prostě zvyšuje šance, že jedna z appek bude zapnutá. Připočítáte-li k tomu, že Facebook vlastní i program WhatsApp a sociání síť Instagram, máme tu pěkné on-line impérium, které si ničím nezadá s mamutem v oboru, Googlem.

Související obsah

Dá se tedy proti aplikaci Messenger bránit? Jistě. Můžete ji prostě nepoužívat a k Facebooku i chatu přistupovat přes váš mobilní prohlížeč. Vašemu telefonu ušetříte pěkných pár megabytů paměti a hodin výdrže, ale ztratíte vcelku přehledné ovládání a ergonomii aplikace, která je pro dotykové ovládání přece jen trochu vhodnější

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Facebook

Důležité Události

Píše se na Deník.cz