Na vaší straně

Dvojčatům s rakovinou svitla naděje na život!

Osud je k nim neuvěřitelně krutý. Celá čtyřčlenná rodina Karešových onemocněla rakovinou - máma, táta i dvě malé děti. Přesto statečně bojují. A mají i světlé okamžiky - dětem teď možná pomůže léčba na specializované americké klinice.

Nepříliš radostnému osudu rodiny Karešových by teď mohla svitnout naděje. Rodiče i děti postihla tragédie v podobě rakoviny. Nejhůře na tom jsou právě děti, kterým se kvůli genetické poruše nádory objevují znovu a znovu. Lékaři v Česku jim nedávali žádnou šanci na přežití, dětem ale teď nabídla pomoc specializovaná americká klinika.
 

Verunka a Adámek jsou pětiletá dvojčata. Usmívají se, mají radost v očích, přestože se perou se smrtelnou nemocí. Trpí rakovinou a navíc takzvanou Fanconiho anémii, kvůli které zhoubná nemoc sílí.
 

Tuto formu anémie má jen jeden člověk z 5 milionů. V Česku si nemoc nemilosrdně vybrala Adámka s Verunkou. Lékaři v tuzemsku jim nedávali žádnou šanci na přežití. Teď svitla naděje. Americká klinika prý nemoc léčí.
 

Související obsah

"Jsme úplně šťastní, protože nadačnímu fondu Šťastná hvězda se podařilo zajistit vyšetření na klinice MAJO. Je to ve světě známá klinika zabývající se Fanconiho anémií a děti tam odletěly na vyšetření. Potom se rozhodne, jaká léčba pro ně bude vhodná. "Pro mě je to teď to nejdůležitější, protože v ČR jim pomoci není," říká matka dvojčat Jana Karešová.
 

S nadějí na uzdravení odlétaly děti právě dnes. "My poletíme letadlem. Na výlet," těšily se. I když musí rodina náklady na celý pobyt hradit sama, na peníze teď nehledí. " Je to naše jediná šance. Já to nezvdám," říká Jana Karešová s úsměvem. Ona už svůj boj s rakovinou vyhrála. Teď zbývají děti. Adámek s Verunkou budou teď asi měsíc podstupovat různá vyšetření. Všichni pevně doufají, že léčba zabere a dvojčátka budou dál rozdávat úsměvy.
 

Jejich maminka v minulosti boj s rakovinou vyhrála. I vy můžete pomoci Adámkovi s Verunkou nebo i dalším dětem a přispět jim na boj s nádorovým onemocněním. Veškeré informace o nemoci Verunky a Adámka i o jejich zdravotním stavu se dozvíte na stránkách www.karesovi.cz . Aktuální informace a fotografie si můžete prohlédnout na FB profilu Karešových.
 

Transparentní účet pro veřejnou sbírku na léčbu Verunky a Adámka je založen u FIO banky 2500557795/2010.

ČTĚTE TAKÉ:

Dechberoucí snímky: Dcera fotí rodiče s rakovinou

Poslední Vánoce: Matka dceři ukončila léčbu rakoviny, dítě teď zemře

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Na vaší straně

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz