Krimi

Vrah Petry Kisiov chce nižší trest! Podává dovolání k soudu

Případ brutálně zavražděné Petry (15) z Jihlavska ještě není u konce. Znovu otevřít ho chce hlavní pachatel Michal Kisiov tím, že podal dovolání k nejvyššímu soudu. Za vraždu dívky spolu s Kisiovem byly odsouzení ještě Tomáš Zavřel a Jakub Doležal.

Michal Kisiov dostal za mimořádně brutální vraždu teprve patnáctileté Petry v Jihlavě 25 let. A právě proti výši trestu si Kisiov podal dovolání k nejvyššímu soudu. Je to pro něj poslední zákonný prostředek, jak se pokusit trest snížit.
 

Ke 24 letům vězení za tuto vraždu byl odsouzen i další mladík Tomáš Zavřel. Jestli si i on podá dovolání, zatím není jisté. Má na to ještě 11 dní. Dne 19. srpna totiž uplyne dvouměsíční lhůta na podání tohoto opravného prostředku.Třetí z mladíků Jakub Doležal si dovolání podávat nebude, a to vzhledem k jeho nižšímu, pouze čtyřletému trestu.
 

Opilý Kisiov loni v březnu vyhodil podle soudu patnáctiletou Petru z okna svého bytu poté, co mu údajně po pohlavním styku vyhrožovala, že ho udá za znásilnění. Dívka pád přežila. Kisiov ji pak donesl zpátky do bytu a přivolal Zavřela. Spolu potom dívku zavraždili a to zvláště trýznivým způsobem. Tělo jim pak pomáhal odklidit už i třetí z mladíků Jakub Doležal.

Související obsah

Ve večerních televizních novinách, které začínají o půl osmé, uvidíte exkluzivní rozhovor s matkou Michala Kisiova. Dozvíte se, proč přesně podávají dovolání a jak její syn pobyt za mřížemi zvládá
 

hel s přispěním Davida Pika, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz