Na vaší straně

Už žádné drahé čističe: Použijte BRAMBORY nebo majonézu!

Už žádné drahé čističe: Použijte BRAMBORY nebo majonézu!
Zdroj: Thinkstockphotos

Odborníci na čištění všeho možného odhalili, co lze vyčistit bramborami, kečupem nebo majonézou. Přečtěte si jejich rady.

Potraviny se jako náhražky drahých čisticích prostředků používají s oblibou. Je to praktické a máte je většinou po ruce. Přečtěte si, co se dá vyčistit kečupem, colou, majonézou, bramborami nebo grepem.
 

Kečup

Je dobrý na čištění zašlého stříbra, mědi a mosazi. "Když se kečup nanese na kov, přírodní kyseliny z rajčat začnou reagovat s oxidujícím zašlým kovem," vysvětluje Alex Depledge z úklidového portálu Hassle.com. Kečupem kov potřete, nechte působit a potom otřete vlhkým hadříkem.
 

Cola

Nalijte ji do záchodové mísy a nechtě hodinu působit. Colové nápoje jsou dobré čističe toalet, protože obsahují rozmanité kyseliny. Potom vydrhněte štětkou a spláchněte.


Tyto potraviny do lednice nepatří, přesto je tam dáváme. SEZNAM

Grapefruit

Grep se hodí na odstranění vodního kamene. Rozřízněte ho na půl a posolte. Sůl se chová jako peeling a kyselina citrónová vodní kámen rozpouští na molekulární úrovni. Vydrhněte potřebné místo a opláchněte vodou.
 

Brambory

Bramboru rozpulte a řezem namočte do zažívací sody. Používá se na odstranění rzi. Postiženou plochu pořádně vydrhněte.
 

Majonéza

Ideální pro odstraňování skvrn na dřevě. Potřete flek hadrem namočeným v malém množství majonézy a nechte oleje a bílkoviny, které jsou v ní obsažené, pracovat. Ty také způsobí mírné vypětí dřeva, takže se vyhladí škrábance. Zbytky odstraňte čistým hadříkem.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Na vaší straně

Důležité Události

Píše se na Deník.cz