Jídlo

Podívejte se, jak se loví mušle, která připomíná penis

Razorfish je rozšířená zejména ve Velké Británii. Jde o jedlý druh mušle, který žije v písku. Způsob jejich lovení je opravdu zajímavý.

Možná mnozí z vás o tomto druhu jedlé mušle ještě nikdy neslyšeli. Razorfish je v zahraničí docela populární. Rybáři ji loví na prodej a kuchaři se za ní ženou sami na pláž. Pokud sledujete kuchařské umění Jamieho Olivera, i on je jeden z těch, kdo si na Razorfish pochutnává.


Razorfish dorůstají do dvaceti centimetrů a najdete je v celé Velké Británii, v Irsku i v jiných částech Evropy. Jsou slepé a žijí zavrtané do písku. Některé z nich jsou schopné dožít se až 20 let. To, čím jsou zvláštní je, že připomínají mužský penis.
 

Nejjednodušší způsob, jak získat tyto mušle, je projít se po bouři na pláži. Tehdy vycházejí ven ze svých skrýší a dají se ručně sesbírat. Pokud byste si však chtěli na ně "počíhat", vyzbrojte se solí. K břehu se pližte pomalu, protože reagují na vibrace, a když se cítí ohroženy, zavrtají se do písku ještě hlouběji.

Související obsah


Sůl nasypte na jedno malé místo a nalijte tam trochu vody. Když se sůl dostane k Razorfish, mušle ihned vystřelí směrem nahoru. Důvod, proč je tomu tak, je neznámý. Nelekněte se, protože po "vynoření se" z písku nevypadají dvakrát vábně. Prý však chutnají výborně.


PSALI JSME:

Prázdniny jsou téměř fuč: Toto jsou nejkratší minisukně horkého léta

Další nebezpečný šílenec na silnici! Ohrožuje desítky lidí

To je smrt! Němec zemřel na návštěvě u prostitutky
 

TN.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz