Sportovec

Dojemné! Sportovec absolvoval závod i s postiženým dvojčetem

Dojemné! Sportovec absolvoval závod i s postiženým dvojčetem
Zdroj: isifa.com

Tohle je dojemný příběh sourozenecké lásky, kterou zřejmě nedokáže nic zlomit! Dán Steen Mondrup absolvoval závod s názvem Ironman se svým čtyřiatřicetiletým dvojčetem Pederem.

Byli vítězi, i když do cíle dorazili méně než 20 minut před koncem závodu, který se skládal z 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a z maratonu.

I když dvojice dorazila do cíle po 15 hodinách, 42 minutách a 38 sekundách, měla plnou pozornost diváků, kteří jim nadšeně fandili. Dav se statečně vydržel dívat na bravurní kousek bezpodmínečné bratrské lásky.

"Já nevím, odkud ta energie pochází, ale moje nohy dnes byly ve skvělé kondici," řekl Steen Mondrup. "Byl to závod s časem. Ale my jsme vždy věřili, že to dokážeme. Byl to náš sen, který jsme měli po dobu pěti let, a teď se stal skutečností."

Související obsah

Svůj recept na úspěch prozradili na své stránce na Facebooku: Steen do týmu dal nohy, Peder mozek. Spolu vytvořili ideálního sportovce. Oba bratři jsou obrovskou inspirací pro osoby se zdravotním  postižením a jejich rodiny. Pro oba "Ironmany" to nebyl první sportovní výkon v dánském hlavním městě. V loňském roce se vydali na první půlmaraton.

Na vozíku je Peder závislý od narození. Dvojčata se narodila 22. ledna 1980 v nemocnici v Kodani a při porodu vážila pouhých 1200 gramů. Na svět totiž přišla o tři měsíce dříve. Peder byl navíc při porodu přidušen, což mělo fatální důsledky pro jeho život.  

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Podívejte se na Ďáblovo dítě. V Indii zažívá chlapec s ocáskem peklo

VIDEO: Malý chlapec nemá nohy, přesto je z něj šampion. Zahrál si už i s Roddickem

pet, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz