Krimi

Zakuklenci rozlili v hotelu kyselinu! Škody jdou do statisíců

Zakuklenci rozlili v hotelu kyselinu! Škody jdou do statisíců
Zdroj: TV Nova

Dva maskovaní muži zaútočili na recepci hotelu v Rožnově pod Radhoštěm. Hodili tam sáčky s odporně páchnoucí kyselinou máselnou, která pak potřísnila recepční. Nejde přitom o první takový případ a majitel hotelu je přesvědčen, že je za vším konkureční boj. Za informace vedoucí k dopadení pachatelů vypsal odměnu čtvrt milionu korun.

Je čvrtek, krátce před 22. hodinou. Po schodech k recepci jdou čepicemi a šátky maskovaní muži. V klidu vejdou a na strop a stěnu hážou dva sáčky naplněné kyselinou máselnou. Místností se okamžitě začne šířit neuvěřitelný zápach. Oba hned utíkají pryč.

"Recepční si myslela, že jde o looupežné přepadení. Byla v šoku. To je na tom to nejhorší, že vlastně byla ohrožena. Byla potřísněna a zasažena tou látkou na oblečení, které ihned ze sebe sundala," říká Hana Jurková, manažerka hotelu.

Ještě dny po útoku vandalů to v hotelové recepci velmi silně zapáchá. Majtel bude muset nechat odstranit i například vrchní vrstvu betonu, která byla schovaná pod kobercem. Policie už vše vyšetřuje.

"Už to bylo třikát. Tentokrát to bylo brutální. Lidi tady byli s maskou. My je máme na videu. Dám 250 tisíc korun člověku, kdo mi řekne, kdo to byl," řekl reportérovi TV NOva Hans Beck, majitel hotelu.

V Rožnově pod Radhoštěm tohle není jediný hotel, který se s něčím podobným setkal. Další majitelé ale nechtějí o útocích vůbec mluvit. Útoky se prý stupňují. V posledním roce v podstatě každý měsíc mají rozřezané reklamní poutáky po městě a okolí. Tentokrát málem museli hotel na víkend zavřít.

"Hygiena navrhovala telefonicky, abychom ten hotel uzavřeli. Pokud by se tak stalo, škody by šli až do čvrt milionu korun," říká manažerka. I tak budou podle vedení hotelu škody statisícové.
 

jox, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz