Na vaší straně

Karolínka s obrnou chce elektrický vozíček. Pomáhá celá vesnice

Třináctiletá Karolínka Pechalová z Lačnova na Valašsku už od narození trpí těžkou formou dětské mozkové obrny. Nemůže chodit, ani hýbat rukama. Dívku rodiče vozí na upraveném dětském kočárku, ale Karolínka si už několik let přeje elektrický vozík, který by všem usnadnil život. Rodina na něj ale nemá peníze. Skupina dobrovolníků proto uspořádala benefiční koncert a z výtěžku chce Karolínce vysněný vozík koupit.

Usměvavá sympatická slečna, která se pere se svým těžkým osudem. Nikdy nezažije dětské hry se svými vrstevníky, nikdy se zřejmě nepostaví na nohy.

"Máme mozkovou obrnu, kde je postižení všech čtyř končetin. Péče je 24 hodin denně," říká maminka Vladimíra Pechalová.

Už několik let má Karolína velké přání. Nechce ale počítač nebo mobilní telefon jako její vrstevníci. Chtěla by vozík. "Karolína je hrozně citlivá a už nechce jezdit na tom kočáru. Už se cítí jako velká holka a chtěla by mít vozíček," říká maminka.

Díky němu by se mohla lépe pohybovat, sama by si ho mohla ovládat. Jenže elektrický vozík stojí zhruba 150 tisíc korun a tolik peněz její rodiče nemají. Benefičním koncertem se proto rozhodli pomoct dobrovolníci z obce.

Pojišťovna podle rodiny zaplatit vozík nechce. Údajně proto, že Karolínka nemůže hýbat rukamaa nesplňuje tak požadavky na pořízení elektrického vozíku. Její rodiče ale věří, že se ho naučí ovládat i přes své postižení.

jox, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz