Doprava

SMUTNÉ PRÁZDNINY: Na českých silnicích zemřelo 136 lidí

SMUTNÉ PRÁZDNINY: Na českých silnicích zemřelo 136 lidí
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

O letošních prázdninách na českých silnicích podle předběžných statistik policie zemřelo 136 lidí, což je o tři více než loni. ČTK o tom dnes informoval mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

V srpnu zemřelo 61 lidí, v červenci 75. V prvním měsíci prázdnin se zatím stalo nejvíc tragických nehod v letošním roce.

Zatímco letos v červenci měly dopravní nehody o tři oběti více než loni, srpen měl podle předběžných statistik stejný počet obětí jako loni. Policisté se chystají podle Bocána bližší informace k prázdninové situaci na českých silnicích zveřejnit v příštích dnech na tiskové konferenci.

Nejtragičtějším dnem prázdnin a zároveň celého letošního roku je zatím 31. červenec, kdy zemřelo na silnicích devět lidí. Poslední červencový den se s devíti mrtvými zároveň řadí mezi nejtragičtější dny posledních let. Nejvíc lidí, a to 12, podle dostupných statistik za poslední čtyři roky zemřelo 9. července 2010.

Od ledna do července v Česku zemřelo 340 lidí, což je za toto období o 29 více než loni. Počet usmrcených však byl po loňsku druhým nejnižším od roku 1970.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz