APLIKACE TN.CZ
OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Prahu musí začít někdo řídit, říká kandidát ČSSD na primátora Miloslav Ludvík

Prahu musí začít někdo řídit, říká kandidát ČSSD na primátora Miloslav Ludvík
Zdroj: oficiální zdroj

Je na čase ukončit období, kdy hlavní město doslova stagnovalo. Podle kandidáta na pražského primátora za ČSSD a ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka trpí Praha především nedostatkem jasné strategie a vize, jak se má rozvíjet.

Tvrdíte, že Prahu nikdo vlastně neřídí. Co vás k takovému tvrzení vede?

Praha je jedním z nejkrásnějších měst Evropy. Je doslova ostudou, že jeho správci buď sedí s rukama v klíně a bojí se učinit jakékoli rozhodnutí, nebo vytahují z klobouku nesourodé, více či méně šílené nápady. Praha opravdu není pokusnou laboratoří a Pražané nemohou být králíky, na nichž si někdo testuje své výmysly.
 

Vy byste řídil Prahu lépe? Co vás k tomu přesvědčení vede?

Řídím největší nemocnici, ze které se mi podařilo udělat špičkové zařízení, které poskytuje komplexní zdravotní péči denně tisícům lidí. Musel jsem vyřešit řadu právních, finančních, technických a dalších problémů, abychom z Fakultní nemocnice Motol společně udělali jedno z nejdůležitějších zdravotnických zařízení v zemi.
 

Jaká je vaše představa?

Předkládáme jasnou vizi, jak by budoucnost Prahy měla vypadat. Naším hlavním cílem je zvýšení kvality života všech obyvatel naší metropole. Nejsme stranou pro developery, nehájíme zájmy velkých společností ani aktivistických skupin, které sledují pouze své parciální zájmy. Chceme prosazovat takovou politiku, která zajistí, že se v našem městě bude žít dobře všem, ne jen několika vyvoleným. Naše politika není založena na aroganci a uzavřenosti. Proto také chceme ve větší míře zapojit do rozhodování a do dění ve městě občany.

Znamená to, že se budete chtít obracet na občany formou referenda?

Dovedu si představit, že se občanů Prahy zeptáme, jak si představují řešení některých důležitých problémů. Například zda chtějí rozvíjet spíše automobilovou dopravu nebo naopak hromadnou dopravu. Nesouhlasíme s rostoucím individualismem, chamtivostí a bezohledností. Budeme podporovat rozvoj našeho města jako komunity, ve které se lidé nemíjejí, ale potkávají, spolupracují a sdílí společné prostředí. Za tímto účelem chceme utvářet veřejný prostor tak, aby odstraňoval překážky mezi lidmi.
 

Jaké jsou další konkrétní plány?

V prvé řadě trvám na tom, že nadvláda developerů a jejich megalomanských projektů musí v Praze skončit. Zastavíme omezování veřejně přístupných zelených ploch, parků i sportovišť ve prospěch výstavby nových luxusních bytů a kancelářských budov. Budeme mnohem přísněji kontrolovat a regulovat developerské projekty tak, aby se nesnižovala kvalita života Pražanů.
Možnost slušně bydlet vůbec považujeme za jednu ze základních podmínek slušné kvality života. Proto zahájíme výstavbu malometrážních bytů s nízkým nájemným pro seniory a mladé rodiny, tedy takzvané startovací byty.

To je vše, čím chcete podporovat mladé lidi?

Jsme jednoznačně pro, aby Pražané zakládali rodiny, proto jim musíme vytvořit co nejlepší podmínky. Podpoříme rozšíření kapacit mateřských škol a jeslí zřizovaných městskými částmi i firemních školek a miniškolek.

Znamená to, že se zaměřujete především na seniory a mladé rodiny?

V žádném případě. Jde nám o kvalitní služby pro všechny. Chystáme zavést kvalitní zdravotní a sociální služby pro všechny. Posílíme kapacity i rozsah Lékařské služby první pomoci, včetně stanovení maximálních čekacích lhůt a zákazu odmítat pacienty.
Máme rovněž připravený plán, který by zásadním způsobem snížil množství bezdomovců v ulicích a v hromadné dopravě. Připomínám, že nejde o represi, ale o sociální řešení problému, které jsme zkoušeli v některých městských částech.

Tisková zpráva

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz