Zajímavosti

Rozluštila to zahradní hadice! Záhada Stonehenge vyřešena

Po 5 tisících letech se přišlo na to, jak původně vypadala tajemná stavba z menhirů Stonehenge. Záhadu rozluštilo suché počasí a krátká zahradní hadice.

Archeologové a historici, kteří se o tom celé věky dohadovali, mohou nyní s jistotou říci, že obrovská stavba z neolitických kamenů, která se nachází na salisburské pláni, byla kdysi dokonalý kruh.
 

K rozluštění záhady přispěla naprostá náhoda. Anglie zažila suché léto a do toho zahradníci, kteří památku zavlažují, aby byla stále atraktivní pro turisty, použili příliš krátkou hadici, takže nedosáhla na celé Stonehenge.
 

Neukončený vnější kamenný kruh tak vyschnul a na suchých místech se začaly objevovat stopy po kamenech, které tam kdysi stály. Na lysiny v trávě upozornili odborníky průvodci, kteří místo znají jako své boty.

Související obsah

"Je to opravdu průkazné a jen nám to ukazuje, jak moc toho ještě o Stonehenge nevíme," řekla listu Daily Mail historička Susan Greanyová. "Každopádně to potvrdilo náš předpoklad, že se původně jednalo o kruhovou stavbu."

Zdroj: English Heritage/SWNS.com

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Úchvatné snímky: Otec fotí své děti jako umělecká díla

Nádhery z písku: I tohle se dá postavit na pláži

hel, TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz