Magazín Víkend

VÍKEND: Loutková představení, kterým se tleská ve stoje

Neumějí se tvářit, ale své pocity předvádějí pohybem. Umějí létat, vybouchnout, nebo se rozčtvrtit. V jejich čele často stojí král. Loutky.

Na českém území se pohybují už stovky let. Dokonce jsme jako první na světě založili vysokou školu loutkového herectví, nebo u nás vycházel první odborný časopis věnovaný loutkářství. Do zákulisí našich nejzajímavějších loutkohereckých vystoupení současnosti se podíval Martin Vencl.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz