Asteroid

Asteroid "Pitbull" se dostane k Zemi blíže než Měsíc! Už v noci

Asteroid "Pitbull" se dostane k Zemi blíže než Měsíc! Už v noci

V neděli se kolem Země prožene Asteroid 2014 RC přezdívaný Pitbull. Bude to její nejtěsnější průlet kolem naší planety - bude blíže než měsíc - podle propočtů to bude 40 tisíc kilometrů.

Dvacetimetrový asteroid přezdívaný Pitbull neznamená pro Zemi žádnou hrozbu. Byl sice objeven teprve před pár dny, ale v žádném případě nemůže napáchat žádné škody. Ani planetě, ani satelitům na oběžných drahách kolem Země.

Astronomové chtějí využít nezvyklé blízkosti k detailnímu pozorování asteroidu a pokusí se zjistit, jestli "Pitbull" může být hrozbou pro naši planetu v budoucnosti.

Související obsah

Na to, aby byl během svého blízkého průletu asteroid pozorovatelný pouhým lidským okem, je bohužel příliš malý a bude se pohybovat příliš rychle. Takže moc šancí nebudou mít ani amatérští pozorovatelé s neprofesionálními dalekohledy.

Celý průlet bude podrobně pozorován a přelet přenášen na tomto webu od 4 hodiny ranní.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Mléčné dráze jsou prý miliardy planet s podmínkami pro život

Justin Bieber bude natáčet videoklip ve vesmíru!
 

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz