Oddlužení

Jaká je nejlepší cesta z DLUHŮ? Ptali jste se odborníka

Jaká je nejlepší cesta z DLUHŮ? Ptali jste se odborníka
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Do dluhové pasti se člověk může dostat velmi snadno! Zadlužených přibývá napříč populací. Jak se dostat ze svízelné situace ven? Ptali jste se odborníka na oddlužení.

Řešením může být vyhlášení osobního bankrotu nebo-li oddlužení. Stačí během pěti let splatit třicet procent z dlužné částky, protože zbytek dluhu může soud odpustit. Vyhlášení bankrotu navíc slouží jako ochrana před exekucemi. 

Osobní bankrot může vyhlásit fyzciká osoba, která dluží více než dvěma věřitelům a její závazky jsou třicet dnů po splatnosti. Od letošního ledna mohou vyhlásit bankrot i podnikatelé.

Související obsah

Dlužník ale musí dostávat pravidelný měsíční příjem. Pak žije pět let z nezabavitelného minima, které pokryje základní potřeby. Jeho výši vypočítá soud. Na otázky, týkající oddlužení, jste se ptali odborníka JUDr. Davida Vozáka ze společnosti Abivia. Podívejte se výše, co odpověděl. 

Hledáte cestu z dluhů? Splňujete podmínky oddlužení fyzických osob? Informaci, zda můžete vyhlásit osobní bankrot, získáte pomocí kalkulačky oddlužení. Podívejte se ZDE

pet, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz