Stanislav Gross

Těžce nemocný Gross (44) se téměř nehýbe, přiznala jeho Šárka

Těžce nemocný Gross (44) se téměř nehýbe, přiznala jeho Šárka
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Jako premiér České republiky patřil jeden čas k nejvlivnějším lidem v zemi. Nyní ho mučí amyotrofická laterální skleróza, jedna z nejzákeřnějších nemocí světa. O zdravotním stavu svého muže promluvila Šárka Grossová.

O tom, co přesně Stanislavu Grossovi je, spekulují média již několik měsíců. Hovořilo se o rakovině i o prodělané mrtvici. Rodina dlouho neposkytovala žádné informace. Nakonec Šárka Grossová přeci jen promluvila pro deník Blesk. Přiznala, že její muž je na tom špatně.
 

Pokud máte dojem, že o amyotrofické laterální skleróze jste již slyšeli, máte pravdu. Jedná se o nemoc, se kterou se bojovalo kyblíkovou výzvou, zejména na facebooku. Vybíraly se peníze na výzkum nemoci, na kterou zatím neexistuje účinná léčba.
 

"Je nemocný a leží doma. Myslím, že o tom už bylo řečeno všechno. Je nemocný, to každý ví, tak doufáme, že to bude lepší," sdělila Blesku paní Šárka, když dorazila na premiéru muzikálu Fantom.

Související obsah

Za tímto projektem stojí Grossům přítel František Janeček. Premiéra se musela obejít bez Grossovy přítomnosti. Neměl sílu dorazit, i když chuť by určitě byla.
 


 

Gross, který začínal jako elektromechanik v Lokomotivním depu Praha-Vršovice, udělal kariéru v ČSSD. Nakonec se dostal do premiérského křesla.

Související obsah

Politický vaz mu zlomilo, když nedokázal vysvětlit, kde vzal na svůj byt na Barrandově. Po odchodu z politiky zázračně zbohatl, když vydělal desítky milionů na na podivném obchodu s akciemi Moravia Energo. Když těžce onemocněl, přijal Krista a kajícně se omluvil s tím, že ne vždy se choval dobře.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Konec legendy: Jana Brejchová se už domů z léčení nevrátí. A ani nechce

Divadla ruší představení kvůli nemocnému Kostkovi. Rodina o jeho stavu mlčí 

sta / tn.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz