Louka

V oblíbeném parku stavět nebudou! Vedle vzniklo i skvělé hřiště

V oblíbeném parku stavět nebudou! Vedle vzniklo i skvělé hřiště
Louka, na které se stavět nebude |

Obyvatelé pražských Hodkoviček a okolí se báli o budoucnost parku mezi ulicemi Vítovcova a Údolní.Teď si oddechli.

"Báli jsme se, že nám park zničí nějaký developer, který tady postaví bytový nebo administrativní komplex,“ řekla obyvatelka Prahy 4, která v parku každý den venčí svého psa. Praha 4 ale vyšla obyvatelům vstříc a pozemky od soukromých majitelů na základě rozhodnutí rady a zastupitelstva městské části vykoupila.
 

Do horní části parku budou pro prořezu náletové zeleně umístěny herní prvky s lavičkami. Celá oddechová zóna parku tak bude sloužit k zábavě a odpočinku lidí z okolí.
 

Díky výkupu pozemků Praha 4 zabránila developerskému projektu a navíc získala kromě zelené parkové plochy také tenisové kurty, vysvětluje starosta Pavel Caldr.
 

Kurty teď budou přičleněny k objektu základní školy v Jitřní ulici, takže je budou využívat žáci školy a v rámci projektu otevírání školních hřišť pro veřejnost také ostatní obyvatelé městské části.
 

V areálu základní školy Jitřní v Hodkovičkách je kromě kurtů i dětské hřiště s herními prvky a odpočinková zóna. Hřiště bude využívat školní družina ZŠ Jitřní a sousední mateřská škola.
 

"Je to nejmodernější hřiště s nejlepším vybavením v Praze 4,“ dodal starosta Pavel Caldr. Areál má nový plot, byl vybaven novými sestavami herních prvků a nově zbudovaným altánem se zámkovou dlažbou a lavičkami. Další lavičky jsou rozmístěné v zatravněné ploše hřiště.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz