Provazolezec

Hra o přežití! Provazochodec českého původu ve výšce 183 metrů bez jištění

Hra o přežití! Provazochodec českého původu ve výšce 183 metrů bez jištění
Zdroj: isifa.com

Zkušený provazochodec se chystá překonat rekord. Na podzim zabojuje nejen s výškou, ale i nepříjemným větrem. Rekord se chystá překonat v americkém Chicagu.

Nick Wallenda je jméno, které jste už určitě slyšeli. Pokud náhodou ne, věřte, že je to jeden z nejznámějších provazolezců na světě. Američan přešel po laně už i přes Niagarské vodopády, na kontě má však mnohem více kousků a zdá se, že na jeho seznam přibude další.


Tentokrát bude bojovat nejen s výškou, ale i větrem, který je typický pro Chicago, americké město na severu USA. Nick chce projít po laně, které bude upevněné mezi dvěma mrakodrapy. Pod sebou bude mít řeku, projde se ve výšce téměř 183 metrů nad zemí, informuje HuffingtonPost.com.

Vpřed ho žene hlas srdce

Jeho "procházku" po laně odvysílá druhý listopadový den Discovery Channel. "Zní to jako výzva," říká Američan, jehož adrenalinová záliba poutá pozornost lidí nejen v Americe, ale po celém světě. Wallenda se přejde po laně bez jištění či sítě pod ním. Stačí malé zaváhání a nemusí přežít.

Související obsah


V těchto dnech trénuje na Floridě a jak tvrdí, počasí se nebojí, přestože přiznává, že vítr umí být v Chicagu pořádně nepříjemný. "Všechno je v hlavě. Je to jako hra s vlastní myslí," tvrdí odvážlivec, který má všechno dohodnuto už i s představiteli města. Nejde o žádnou ilegální akci a Chicago by se prý tím mohlo stát ještě populárnější.


Podívejte se, jak loni přešel po laně přes Grand Canyon


PSALI JSME:

50 nocí na záchytce: CELÝ ROZHOVOR s rekordmanem

Maximální roztomilost: Štěňátka poprvé v bazénu! VELKÁ GALERIE

Žena na motorce hlídá pořádek a bordeláře trestá!

A pak že se v mateřství neblne: 15 nejtrapnějších fotek těhotných maminek

TN.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz