Praha

NA VLASTNÍ KŮŽI: Vyzkoušeli jsme toalety v pražském metru

NA VLASTNÍ KŮŽI: Vyzkoušeli jsme toalety v pražském metru
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Na vlastní kůži jsme se přesvědčili, jak velké mohou být rozdíly v kvalitě veřejných záchodů v jednom městě. Během jednoho dne jsme navštívili některé veřejné záchody ve stanicích pražského metra a byli jsme opravdu překvapeni. Pozitivně, ale i negativně!

Začněme tím lepším. Velmi milým překvapením jsou toalety v přestupní stanici Můstek. Aby také ne, nedávno prošly kompletní rekonstrukcí. Vše voní novotou, nikde nic nechybí a vstup místo tradičního zaměstnance hlídá turniket. Tyto záchody ostudu pražskému metru určitě nedělají, kéž by takových bylo víc!

V dalších náhodně vybraných stanicích už tak nadšeni nejsme. Nejhorší situace je nejspíš ve stanici metra B Nové Butovice. Tam opravdu jen v největší nouzi! Štiplavý zápach vás praští do nosu už přede dveřmi, některé kabinky zdobí nápis "Mimo provoz“ a kohoutky nechybí jen u jednoho umyvadla. Toaletní papír nebo papírovou utěrku na ruce si musíte vyfasovat už při placení u obsluhy, uvnitř by asi bez dozoru dlouho nevydržely.

Související obsah

O moc lépe na tom nejsou ani toalety ve stanicích Smíchovské nádraží, Dejvická nebo Muzeum. Zápach je intenzivní takřka všude, občas je mimo provoz pisoár nebo některá z kabinek a vzhled také není příliš vábný. Rekonstrukci by potřebovaly všechny z výše jmenovaných záchodků.

Pozitivním poznatkem ale je, že i přes nevábný vzhled, jsou záchody většinou čisté. Je vidět, že úklid určitě probíhá několikrát denně. A cena? Až na nové zrekonstruované záchody na Můstku zaplatíte na pánských toaletách 5 korun za malou potřebu a 10 korun za použití kabinky. Na Můstku musíte zaplatit 10 korun vždy, turniket nemá možnost vaší kontroly a je nekompromisní.

ČTĚTE TAKÉ:

Žena se fotí v letadle na WC: Používá toaletní papír a dělá ze sebe postavy z 15. století

Hoteloví hosté vystrkují zadek z WC přímo do ulice, lidé na ně nevěřícně hledí

TN.cz

K tématu Praha

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz